Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új memóriát akarok venni régi...

Új memóriát akarok venni régi gépembe beleteszem a lent leírt gépbe a lent leírt memóriát normálisan működni fog és gyorsabb lesz a gép?

Figyelt kérdés

Gép adatai:

Alaplap MSI MS-P4MAM-V P4

Proci: Intel celeron 2,4 GHz

Memória 256 MB DDR PC3200 Samsung


Új memória: 1GB DDRII PC6400 Kingmax


2009. ápr. 29. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Jaj...


Az igazság az, hogy az a memória ami MOST benne van, az sem az alaplapba való memória. Jelenleg egy PC3200-as, azaz DDR-400-as memória van a gépedben. Azonban az alaplapod memóriaspecifikációja a következő:


"Supports Four memory banks using two 184-pin unbuffered DDR200/266 DIMM.

Supports up to 2GB memory size.

Supports 2.5v DDR SDRAM."


Vagyis DDR200/266-os memóriát fogad. (PC-1600, PC-2100)


Igaz baja nincs, hogyha PC-3200-as (DDR400) memória van a gépedben, mert ezek lefelé kompatibilisek. Csak abban a memóriában sokkal több van, mint amennyit most használ a gép.


Az általad vázolt memória (DDRII - PC6400) alkalmatlan arra, hogy az alaplapodba helyezd és a gép meghajtsa. Már alakra is más a DDRII mint a DDR1, tehát bele sem tudod tenni (max. ha eltöröd...), vagyis a válasz: Nem fog működni a géped DDRII-es memóriával. Mert bele sem tudod tenni.


Neked DDR1-es memóriát kell venni, abból jó a DDR400-as (ez alatt már szerintem bontóban sem kapsz). Viszont a DDR ram drágább mint a DDRII. Ez a nagy hátránya.


A gépen az alaplapod is "cserére érett." Esetleg majd ha fejleszteni akarsz, azzal kezdd.

2009. ápr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kinkamark válasza:

Én egy 1gb-s ddr400-ast 6600Ft-ért vettem.

Ha kellene egy ilyen, csak szólj.

2012. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!