Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mar megjelentek a Bulldozerek?

Mar megjelentek a Bulldozerek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen
2011. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Panda Péter ***** válasza:

hivatalosan már megjelentek, itthon még nem lehet kapni, és az első fecskéket külföldön is gyorsan elkapkodták.

de előre szólok, kicsit ellentmondásos lett a teljesítménye...

elvileg nemsokára lesz Ph!-s teszt is.

2011. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat:D


Hogy erted azt hogy ellentmondasos a teljesitmenye?

2011. okt. 12. 21:43
 4/14 Panda Péter ***** válasza:
71%

csak bizonyos alkalmazásokban veri a konkurenciát. mondjuk úgy, hogy nagyon különleges és előremutató a felépítése, de a mai programokban ez nem igazán jelent előnyt. igazából csak olyan környezetben erős, ami illik az architektúrához.

én megvárnám a kevesebb magot/modult tartalmazó, magasabb órajelű és visszafogott fogyasztású bullokat, a jelenlegi felhozatalt inkább csak szerveres feladatokra tudom elképzelni sajnos.

2011. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 21:43:


Nagy pofára esés lett a Bulldozer.

A legnagyobb is gyengébb mint az i7 2600K, inkább az i5 2400-2500 körül van jó esetben, de vannak programok ahol még a régi Phenom II-nél is gyengébb a 8 magos Bull!

Ráadsául még jelentősen többet is fogyaszt...

Hát én nagyon nem ezt vártam.

2011. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Panda Péter ***** válasza:
ahogy írtam is, alkalmazásfüggő, van, ahol elveri a 2600k-t.
2011. okt. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezt tudtam, mikor halasztgatták a megjelenését. Nem sikerült a tervük, így csúsztattak folyamatosan. Sajnos, már nem tudtak rajta dobni semmit, így maradt.
2011. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Panda Péter ***** válasza:
igazából ha akartak se tudtak volna módosítani a chipen. mi, desktop userek gyakorlatilag a szerverek selejtjeit kapjuk meg. egy javított revision/stepping talán életképesebbé teszi a procit, de én egy natív csökkentett verziót várok.
2011. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A legtöbb teszt, amit találni lehet a neten, egyelőre semmit nem ér. Win7 alatt pl. nem tudnak lekapcsolni a magok, ez Win8 alatt alapból megy (ezt a tomshardware-en ki is emelik), ráadásul a szálak szétosztása is köhög a modulon belül, ezért olyan magas a fogyasztás (integer magok mellett a lebegőpontos is aktív, még akkor is, ha nem csinál semmit).


Szóval én még várnék egy kicsit azzal, hogy véleményt formáljak.

2011. okt. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Panda Péter ***** válasza:
win7 ütemzésével az a baj, hogy rosszul osztja a szálakat a modulokon belül ezért nem tud max órajelen futni a turbo core. jó ütemzéssel kb 5-10%-ot nyerne a bull olyan feladatoknál, amik nem használják az összes szálat.
2011. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!