Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik a hátrányai, ha olcsó...

Mik a hátrányai, ha olcsó alaplapot választok?

Figyelt kérdés
Tehát egy elég jó kis gépet akarok összerakni, de nem tudom, hogy milyen alaplapot vegyek. A processzor AM3-as 4 magos AMD. Mik a hátrányai, ha ezt egy olcsó, AM2+-os lapra pakolom rá és nem egy modernebbre? Köszi a válaszokat!
2011. okt. 13. 15:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Általában az alaplapok mind jó minőségűek és mivel kb a legolcsóbb alkatrésze a gépnek ezért szinte tökmind1. Az alaplap ára az csak a foglalatokat és az integrált hang- és videokártyát foglalja magába.
2011. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
+Az USB 2 ill. USB 3-as foglalatra is figyelni kéne(márha tervezed a használatát)
2011. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Semmilyen extra igényem nincsen, tehát nem használnám ki egy drága alaplap felszereltségét. Tuningolni sem fogok semmit, csak bekapcsolni a gépet és használni.

Tehát akkor az alaplap, azért mert olcsó, nem teheti tönkre az amúgy drága alkatrészeket? (proci 30 ezer, vga 40 ezer, táp 10 ezer) Nem lesz gondom, ha egy olcsót veszek?

2011. okt. 13. 15:42
 4/19 anonim ***** válasza:

Menyi az olcsó?

12 ezer körül van AM3+ os alaplap is

Régi alaplapon új proci nemtudja a valós teljesitményt nyujtani es fejleszteni se ttdod majd

2011. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Azért igen komoly különbséget tudnak lenni az alaplapok között. Memória írás, olvasás sebességében, merevlemez írás/olvasás sebességében, tuningképessgekben például.


Én már szoptam be úgy, hogy olcsó alaplapot választottam és nagyon visszafogta a gépem teljesítményét.

2011. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

40 ezer VGA :D

ahoz nagyon ajánlott jó alaplap

Legalább AM3 ast venél amilyen a proci van minden foglalatból olcso

2011. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Enyi erövel vehetnél olcsób procit meg vga t

40 ezres VGA komoly kidobás átlagos felhasználáshoz 20 ert boven eleg lene

2011. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Viszont eböl gondolom TÁP on is sporolni akarsz (nem éri meg!)

Ajánlom figyelmedbe az olcsó Hipro tápokat

(Chinyo)

2011. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az olcsó és drága lapok között különbség a chipset is néha mivel míg olcsón például hozzájutsz egy H61-hez addig ilyen árba z68 nem lesz.

Viszont a chipsetek közti különbségek nem óriásik így viszonylag manapság az extrák különböztetnek meg és a tuningbírás.

A memória kezelést már a processzor végzi.

2011. okt. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

AM3 prociról van szó

kétlem hogy muszály drága alaplap neki

de legalább AM3 vagy még inkább

AM3+ !!!

(de ezt már leirtam)

2011. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!