Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan tápegység/proces...

Létezik olyan tápegység/processzor/videókártya, ami nem igényel hűtőventillátort?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Videokártya biztosan, mert nekem is passzív hűtéses volt. Csak én kis gépházba tettem, ahol nem túl jó a szellőzés, és tettem rá ventilátort a borda helyett.


[link]

2011. okt. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik létezik. De ezen hűtések hatékonysága nagyságrendekkel elmarad a ventilátoros megoldásokétól!
2011. okt. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Videókártyából sokféle van, processzorra pedig rakhatsz mondjuk egy nagy toronyhűtőt ventilátor nélkül, ha kellően leveszed a feszültséget és az órajelet.

2011. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Panda Péter ***** válasza:

szinte minden procit lehet passzívan hűteni kellően nagy bordával. persze nyilván van, amit nehéz :)

videókártyából egy tonna passzív megoldás van.

tápból viszonlyag kevés a passzív, ami elsőre eszembe jut, az az atomkemény seasonic x széria de az 40-nél kezdődik (a 400wattos).

2011. okt. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Tápba mondjuk az FSP Zen:

[link]

Prociba meg a Integrált processzoros mini ITX -es alaplapok, pl.:

[link]

2011. okt. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Panda Péter ***** válasza:

a zen sajnos ma már nem jó vétel mivel még így is drága, és a hatásfoka (mai viszonylagban) nem jó.

maximum használtan, műszerésszel átnézetve, szükség esetén cserélt kondikkal, nyomott áron, úgy oké.

2011. okt. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Videokártyából vannak "Silent" darabok, de általában nem a csúcskártyákból (bár nekem Radeon 4850 Silent van, igaz én hűtöm ventivel). Procira is lehet rakni akkora hűtőt, hogy ne nagyon kelljen hűteni, de ez is inkább csak az eleve alacsony TDP-s procikkal működik jól (FSC-nek voltak ilyen gépei). A tápegység kicsit kritikusabb, mert a kapcsolóüzemű tápegységben a kapcsoló FET általában elég komoly hőt termel, de ha ez is jelentősen túl van méretezve és egy jó nagy hűtőbordával megáldják (persze nem csak ez az alkatrész melegszik ám!), akkor megoldható, hogy ne kelljen ventillátor.
2011. okt. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a nagyságrendekkel nem feltétlenül igaz, egy gyári venti általában nem túl extrás :)


Amúgy vannak jó cuccok:

Táp:

[link]

Videókártya:

[link]

2011. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Panda Péter ***** válasza:

illetve van ez a beteg kategória is :P

[link]

2011. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!