Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen wifi routert vegyek?

Milyen wifi routert vegyek?

Figyelt kérdés
Telefonhoz, meg esetleg laptop-hoz kellene, meg az asztali géphez, csak a lakásba használnám. Fiber power 50-em van, amikor bekötötték hoztak hozzá egy másik modemet mert azt mondták, hogy a régi nem bírná, wifi routernél mit kell nézni? És bonyolult beállítani? Kell telepíteni vagy csak át dugdosom a kábeleket és megy is?
2011. okt. 15. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyiket kell telepíteni, hiszen az veszi át az internetkapcsolat létrehozását. Nálam TP-LINK TL-WR340GD 54M üzemel évek óta tökéletesen.

Olcsó, magyar nyelvű telepítési útmutatóval percek alatt beüzemelhető.

2011. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez megfelelne arra amit írtam? "1db WAN port, 4db LAN port" ezek olyanok mint ami a mostani modemen és a gépen is van? Az a net minőségétől függ, hogy hány eszköz tud rá csatlakozni?

[link]

2011. okt. 16. 13:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy ez mit jelent? "WLAN frekvencia tartomány: 2.4GHz - 2,4835GHz"
2011. okt. 16. 13:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok:


Amit belinkeltél azt a típust ajánlottam én is.

"1db WAN port, 4db LAN port" azt jelenti, hogy a modemből jövő kábel(ami eddig a gépbe ment) az megy a router WAN portjába, a 4 LAN portba pedig 4 db gépet tudsz csatlakoztatni, UTP kábellel.

Ezen kívül van a WI-FI kapcsolat ami az általad kérdezett 2,4 GHz tartományban üzemel.

2011. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na szóval, most ilyen modemem van. a UPC-is net kábelt át dugom a router koax csatlakozó-jába, és egy kábellel csatlakoztatom a géphez, amit gondolom hozzá adnak, vagy az a kábel is jó amit a mostani modemhez adtak? A mostani modem-re meg nem lesz szükségem igaz? Miután telepítettem és beállítottam, már nem kell, hogy a gép is be legyen kapcsolva ugye?

[link]

2011. okt. 16. 14:48
 6/8 A kérdező kommentje:

A mostani modemet kell össze dugnom a router-rel? Mindegyik ilyen?

[link]

2011. okt. 16. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük előlről:


Bejön a koax a modembe!(cisco epc 3212 stb.)

A routerhez jár egy kb 1 méteres UTP kábel.

Ezt dugod a modem PC hálózati csatlakozó helyére!

A másik végét a Router WAN portjába.

A négy LAN port bármelyikébe pedig a PC hálózati (UTP) kábelját, (ami eddig a modembe volt dugva).


A routerhez jár egy CD is, illetve magyar nyelvű leírás a konfigurációhoz, ugyanis ezután már a Router fogja az internetkapcsolatot létrehozni,(és megosztani) amit eddig a PC-d csinált.

2011. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2011. okt. 16. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!