Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet hangszigetelni a...

Hogyan lehet hangszigetelni a számítógépet?

Figyelt kérdés

Nagyon hangos a gép és sok óra itt ülés után a zúgástól már fáj a fejem.Mit lehet tenni?

Arra gondoltam hogy beburkolom hungarocellel és kivágom a ventik nyílását.Az segítene?


2011. okt. 21. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet a nyíláson kijönne a zaj:D
2011. okt. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
nem vagyok számítógép szakértő, de sztem pont a ventiből jon a hang :)
2011. okt. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél egy némább ventilátort bele.

Ha vágsz ki nikecellből (hungarocell) lyukat, azon ugyan úgy kihallatszik a zúgás, ha meg vákuumcsomagolod a gépet, nem szellőzik. Inkább most költs rá pár ezret, mint később többet a tákolás esetleges káros hatásai miatt.

2011. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

szerintem is inkább alkatrészcserével érdemes segíteni..

A hangszgetelőddel hőszigeteled is, még jobb hűtés kell, lehet, hogy még hangosabb lesz a ventillátor.


Ha olyan hangos a gép, gondolom, elég régi. A monitorod milyen, az is régi? Nem lehet, hogy a monitortól fáj a fejed?

2011. okt. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, lehet a monitor. Azt hiszem, hogy az emberi szem 72Hertz-es, vagyis 1mp. alatt 72 képet "rögzít". Ha 60Hertz-esre van állítva a monitorod, akkor csak 60-at villan a képernyő, tehát a szemed 2 képkocka között van "szünetet" lát, vagy 2× lát egy képkockát.


Ezek nem tények, csak remélni tudom, hogy aki nekem ezeket mondta, tudta miről beszélt.

2011. okt. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

00:36 a magyarázat így nem igaz, de ez nem is annyira lényeges, nem fontos a technikai háttér (persze, ha érdekel, leírom :))


Az a lényeg, hogy ha régifajta monitornál túl alacsony a frissítési frekvencia, annak rossz hatása van, kikészít. Az új monitorok más módon jelenítik meg a képet, így már nem fontos ilyen szempontból figyelni a frekvenciára.

2011. okt. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én azt csináltam,hogy kidobtam a böszme nagy áramzabáló asztaligépet a kukába,és vettem egy aranyos ,halk laptopot.

eddigi életem legjobb döntése volt ez .

2011. okt. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Megoldás lehet egy halkabb hűtő a processzorra, drágább, de tökéletes a vízhűtés lenne.

Ez a hungarocelles megoldás is javítana azért a helyzeten, de a levegőt be is kell szívnia, tehát az oldalán is ki kell vágni, a szellőzőnyílásnál.

/A 72 HZ-es szem tetszett, de azt szerintem a Terminátorról, vagy a Robotzsaruról mondták, a mi szemünk hagyományos analóg......:) Na és vajmi kevés köze van a gép zajához/

8:08-hoz csatlakozom, számomra is szinte megváltás volt a laptop, megvan még PC-m, ha néha bekapcsolom, csak csodálkozom, hogy bírtam én ezt órákon át. De ez persze igen drasztikus megoldás a fennálló problémára.

2011. okt. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Panda Péter ***** válasza:

nem kell vízhűtéseket ajánlani.

gondolom a kedves kérdezőnek már nem mai gyerek gépe van, kartonpapír falvastagságú gépházzal, codegen táppal és gyári coolerekkel, nem csoda, hogy zúg mint egy repülő.

amit érdemes venni: halk táp (nem kell drágára gondolni, egy hardveraprós 350-es APN vagy egy 430 hipro az esetek 80-90%-ában elég), egy normális gépház és rendes CPU/VGA hűtés. meg hozzá jó szabályzás.

2011. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

01:42


Nem zárkózom el a tanulástól, írhatod. :)

2011. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!