Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a kulombseg a dedikalt es...

Mi a kulombseg a dedikalt es az integralt video kartya kozott?

Figyelt kérdés

Szeretnek uj laptop-ot vasarolni, csak nem tom mit nezzek a video kartyanal.

H legyen pl dedikalt v integralt 1gb?

Kaptam 2 laptopot ami kb ugyan olyan tudasu mindenben kiveve a video kartya.

Melyik jobb?


Es meg azt szeretnem tudni, h a Intel Core i3, mennyivel jobb mind a Intel Pentium Dual Core processzor?


Kerlek ertelmes valaszokat, nagyon fontos lenne.


2011. okt. 22. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Üdv!


A két videókártya között teljesítménybeli különbség van. Az integrált videókártya nem rendelkezik saját (dedikált) memóriával, ezért a RAM memóriából szed ki valamennyit magának. Ezt persze dinamikusan csinálja. Így kevesebb RAM-od lesz, de nagyobb lesz a videókártya teljesítménye. Általában egy-egy ilyen videókártyának a max. memória mérete 256MB. Ez a mai világban elég gyenge. A dedikált memóriájú videókártya rendelkezik saját memóriával, és ez nincs az alaplapra integrálva.


A Core i3 processzorok sok részben másak, mint a Dual Core-ok. A legújabb újítás ATI videókártyáknál jött be, ahol az ATI Switchable Graphic technológiát is belerakták ezekbe a processzorokba. Ez annyit jelent, hogy 2 videókártyád van. Egyidejűleg természetesen csak egyet használhatsz. A dedikált memóriájút (ha van) hálózati áramról, a processzorba integráltat pedig akkumulátorról. Ezenkívül magszámbeli (Dual Core : 2 ; Core i3 : 4), és gyorsaságbeli különbségek vehetők észre. Remélem segítettem!

2011. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Panda Péter ***** válasza:
71%

azért itt voltak apró tévedések.

egy kártya nem feltétlenül gyengébb attól, hogy integrált. elég megnézni az AMD Llano-t, egyes diszkrét kártyákat lever.

alapvetően az a különbség, hogy az integrált vga esetében nincs külön IC-n fizikailag egy úgynevezett GPU, hanem valamelyik nagyobb chip mellett van (ez lehet az északi híd vagy újabban a processzor). a diszkrét esetében egy teljesen külön chip van vagy külön NYÁK-on, vagy az alaplapon, de teljesen különálló.

a dedikált kártya is ugyanúgy zabálhat a memóriából.

a teljesítmény nem csak a RAM mennyiségétől függ.

AMD APU esetében a cpu-ba integrált és a diszkrét kártya akár egymással párhuzamosan is futhat, ezt hívják hybrid crossfire-nek.

"A dedikált memóriájút (ha van) hálózati áramról, a processzorba integráltat pedig akkumulátorról" ez nem így van. ennek így nincs is értelme. mindkét fajta éppen arról fut, amire épp a gép rá van kötve.

"Ezenkívül magszámbeli (Dual Core : 2 ; Core i3 : 4)" na most ad1, csak a sandy bridge alapú core i3-ban van HT, és NINCS BENNE FIZIKAI 4 MAG, csupán hyperthreading, amitől a windows 1 magot kettőnek lát, de az a valóságban még egy mag marad.

2011. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszi szepen az ertelmes valaszokat.

Meg lenne egy kerdesem.

Lehet h egyertelmu, de nekem megsem vilagos.

Akkor Melyik video kartya jobb?

Feltetelezzuk fel h a dedikalt video kartya ilyen:


Videó kártya

Videó memória:Dedikált Videó memória:1024 MBModel:HD 6370M Sorozat:RadeonVideó Chipset:AMD

es az integralt ilyen:


Videó kártya

Videó memória:Integrált Sorozat:Intel HD GraphicsVideó Chipset:Intel


Es a procival is kapcsolatos kerdes.

Akkor az Intel core i3 jobb mind az Intel Pentium Dual Core?


Bocsi ha kicsit kezdo vok gepek teren, de nem ez a foglalkozasom:D


Koszi elore is az ertelmes valaszokat.

2011. okt. 22. 14:50
 4/10 Panda Péter ***** válasza:
15%

az a kártya amit írtál, alap játszadozásra meg filmnézésre teljesen jó, véleményem szerint egy laptopba nem is kell erősebb, felesleges és szükségtelen.

a processzoros kérdés már bonyolultabb, mivel a gyártók szeretnek variálni a nevekkel, a pontos modellszámok nélkül nem igazán lehet megmondani, hogy melyik a jobb vétel.

2011. okt. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

En belinkelek ide 2 laptop-ot.

Igaz roman oldal, mivel romaniaba elek, de szerintem mindenkinek egyertelmu lesz a specification.

Ha megse akkor ott, a google crome,ami eleg erthetoen leforditja magyarra. S kerlek dontsetek el melyik a jobb:).


[link]


es a masik:

[link]


Koszi elore is a segitsegeket:)

S bocs h roman oldalt linkelek, de en itt keresek,mivel itt kell megvegyem.

Az arat ne nezzetek, kb ugyan az.

2011. okt. 23. 09:25
 6/10 Panda Péter ***** válasza:
34%
msi-t inkább hanyagold...
2011. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem jo marka?

Vennek asus-t de az joval dragabb ilyan tudassal.

2011. okt. 23. 16:13
 8/10 latttlia válasza:

Szerintetek melyik videókártya jobb játékra? Egyik integrált a másik dedikált.


[link]

2013. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tudom hogy régi a kérdés,de bele kell hogy szóljak,hülyeség az hogy 256 mb-ot tud felvenni egy mag,nekem AMD FX 7500 Radeon R7-es van,apu-s processzor,bővítettem a memoriát, 512 mb volt egy mag gpu,most 1 gb magonként, és lazán visz például a Witcher 3-at is, én mindig is AMD apu-s proci mániás voltam,integrált cuccokkal
2017. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Joell ***** válasza:
van amigy olyan integralt kartya amin lehet gta 5 ot tolni??
2017. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!