Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegység vagy az alaplap...

A tápegység vagy az alaplap ment tönkre?

Figyelt kérdés

Összeraktam a héten az új gépem. Kb 6 órával a windows felinstallálását követően a gép egyszer csak kikapcsolt és azóta nem képes újra beindulni. A videókártyán látni, hogy kap áramot, de ha megpróbálom bakapcsolni a gépet a hűtőventillátorok fordulnak kb egyet. És csak ennyire képes azóta a gép! Az alaplap egy Ausus M5A78l-m-lx!


Előre is köszi a segítséget!


2011. okt. 22. 21:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A tápegység egy 600wattos Alpine (Alpine 600W Quiet Silent PC Power Supply PSU Black Red) ( ne szidjatok le érte nagyon :D ) . A gépet amúgy épp most szedtem szét és raktam össze újra. De változás semmi. Belenéztem a tápba is hátha van látható nyoma is annak, hogy elfüstölt. De semmi. Csak azt nem értem, hogy ha a táp ment szét akkor az, hogy lehet, hogy ha megpróbálom bekapcsolni akkor egy pillanatra kap áramot a rendszer és elindulnak a ventillátorok! Ha egy táp elszállt akkor az vagy ad áramot vagy nem ugye??
2011. okt. 22. 22:30
 12/13 anonim ***** válasza:

inkább vegyél bele jobb tápot.

még a végén addig kapcsolgatod , hogy az egész gépedet hazavágja.... FSP vagy CHIEFTEC márkák között keresgélj

2011. okt. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Már tényleg "aprópénzért" lehet elég minőségi tápot venni példa rá: Chicony Hipro. Az a noname tápegység jó ha lead 300-400wattot és összef*sta magát. Nem szidlak le, csak azért ne a tápegységen spóroljunk már...
2011. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!