Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WD 1000GB AV-GP 5400rpm 64MB...

WD 1000GB AV-GP 5400rpm 64MB SATA2 WD10EURS winchester szerintetek jó, és ez a gép "bírja"? (Több infó lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gépemben jelenleg egy Hitachi vinyó van. 150 GB tárolókapacitással. Ezen a vinyón van a Windows 7 Ultimate oprendszerem, és az összes cucc, adatom, amik nagyon fontosak. Általános iskolás vagyok, de nagyon sok adatot kell lementenem, meg YouTube-on videós vagyok, és a videófájloknak ugyebár nagy a méretük!

Na mindegy, szóval elhatároztam, rendelek az ipon.hu-tól egy új vinyót (ez a kedvenc hardverüzletem). Nézegettem a SATA2-es Western Digital (WD) vinyókat, és találtam egy tetszetőset. Itt a link: [link]


És itt a gépem konfigja:

CPU: AMD Athlon X2 64 Core Processor 4000+ 2.10 GHz

VGA: NVIDIA GeForce 8600GTS 512 MB Rammal

RAM: 2 GB DDR2

OPSYS: Windows 7 Ultimate 32 bit VÉGLEGES KIADÁS


Nagyjából ennyi. Szerintetek jó ez a vinyó, és a gépem bírja?


2011. okt. 22. 21:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Adattarolasra tokeletes


Rendszer ala nem tul jo mert csak 5400 rpm-es s lassu lesz

2011. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én az 5400rpm-es vinyókat, csak adat tárolásra javaslom.


a gép teljesítménye nem számít ilyen esetben, bármilyen winchestert ráköthetsz. feltéve ha van sata2 az alaplapon.

2011. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, nem is akarok rá rendszert telepíteni, csak adatokat. Szerintetek játékokat, meg programokat fel tudok rá rakni, és jól fog működni? (Tudom, hogy a töltési idő lassabb lesz!)
2011. okt. 22. 21:58
 4/17 Panda Péter ***** válasza:

ha rendszert is raknál rá, akkor inkább ilyet vegyél: samsung 1TB HD103SJ

ha csak adatokat tárolsz rajta, akkor ez is jó.

2011. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Panda Péter ***** válasza:
bár halkabb alig lesz (mivel a samu nagyon halk), viszont lassabb jóval, úgyhogy inkább a HD103SJ-t ajánlom.
2011. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nyugi működni fog.

még annyit hozzá tennék nem kell a lapodon sata2-nek lenni elég a sima sata(1) is mivel a kompatibilitás oda vissza megy. Max annyi ha sata2-s merevlemezt kötsz satás csatira akkor csak a lassabb eszköz szintjén fog működni a másik.

2011. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, viszont van egy kérdésem: Honnan tudhatom meg, hogy van az alaplapomon SATA2? (Nem akarom még idő előtt szétszedni a gépet, hogy megnézzem.)

Szóval van erre a célra valamilyen program? Vagy Windows-ban is meg lehet valahol nézni?

2011. okt. 22. 22:05
 8/17 anonim ***** válasza:

Tudod a lapod típusát.

ha igen akkor simán megnézed a neten hogy milyen a lapod.

Ha nem tudod a típusát akkor majd linkelünk progit ami megmutatja.

2011. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

start > futtatás > dxdiag > rendszer típusa


itt írja az alaplapod nevét. aztán beírod google-be és megnézed hogy van-e rajta.

2011. okt. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom a lapom típusát sajnos
2011. okt. 22. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!