Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i3-2100 vagy AMD...

Intel Core i3-2100 vagy AMD Phenom II X4 955?

Figyelt kérdés

Üdv, melyik lenne jobb? Játékra és videókészítéshez lesz majd a gép.


Intel Core i3-2100 3,1GHz LGA-1155

[link]


AMD Phenom II X4 955 3,2GHz AM3

[link]


Köszönöm a válaszokat.


OFF: hosszú linkeket köszönjétek annak, hogy gyk.hu-n nem lehet goo.gl-t használni. :)


2011. okt. 24. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A Prohardveres teszt szerint az átlagos teljesítményük fej-fej mellett van (1-2 szálon az i3 gyorsabb, 4 szálon meg a Phenom II). Az i3 viszont egyértelműen jobb fogyasztás terén. Mondhatni szinte csak ízlés és szimpátia kérdése melyiket választod.
2011. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Phenom. 4 mag > 2 mag. :) Ha i5 lenne a kiszemelt, tán más lenne a helyzet, de azt hiszem itt döntsön a magok száma.
2011. okt. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Heckler ***** válasza:
i3, egyértelműen. Ugyanaz a teljesítmény, és szinte feleannyit fogyaszt. Tökmindegy, hogy a Phenomnak több magja van, ha az i3 két maggal is hozza ugyanazt.
2011. okt. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ahova kell keményen a 4 mag a Phenom II azért erősebb, de jelenleg átlagfelhasználásnál ez nem mutatkozik/használható ki. Fogyasztás/teljesítményben egyértelműen jobb az i3, átlagteljesítményben hasonlóak. A Phenom II tuningolható, az i3 nem. Van pro és kontra mindkét oldalon, kérdéses, hogy kinek mi a fontosabb/szimpatikusabb...
2011. okt. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Viszont az a Prohardveres cikkből is kitűnik hogy játékok alatt a min fps Phenom II X4 955-el jobb.

Tehát ha nem valami közép felső kategos kártyát teszel alá akkor Phenom II X4 955.

2011. okt. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Panda Péter ***** válasza:
pont akartam is írni, de megelőztek, hogy a fizikai 4 mag miatt a phenom erősebb min-FPS-ben, ami szerintem sokkal fontosabb, mint a max vagy agy avg.
2011. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A Phenom II-t vedd.

Ami ki tud használni 4 magot ott jobb mint az i3, és egyre több ilyen van. Natív 4 mag mégiscsak jövőbiztosabb mint 2 mag + HT. Játékoknál is jól jön.


Egyébként ha BP-en vagy besétálsz iponba, és ennyiért már a Phenom II X4 965-öt is megkapod, ami még jobb.

[link]

2011. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3%

Figyelj! Ne akarj AMD-s lenni! Nem jó az :D

Nekem 2x isvolt ROSSZ élményem AMD-vel! Core i3 2100-am van, és tudod mi ebben a jó? Ha megunod, teszel bele i5öt, vagy i7et! AMD nemjó, hamar melegszik, és szinte az i3 annyi tudással rendelkezik mint az AMD akkor meg mit akarsz? INTEL EZ NEM KÉRDÉS!

2011. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

gtxforce:

Te hülyébb vagy mint a sok éves átlag...

Kb annyit értesz az AMD-hez hogy arra a semmi óriási túlzás.

2011. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

gtxforce:

Amit előttem valaki írt neked lehet kissé túlzás viszont van benne igazság.

Figyelj amit írtál az személyes tapasztalat.

Arra is gondolj hogy ez nem feltétlenül minősíti az AMD-t.

Nekem is volt intellel és AMD-vel is csalódásom még se ítélem el őket.

Egyébként meg amit írtál nem pont valóságtükröző adat és még javarészt az is közre játszik hogy elfogult vagy.

2011. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!