Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megoldja a problémát a pasztáz...

Megoldja a problémát a pasztázás? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Az a problémám mióta kivettem a processzorhűtőm akkor lejött a hűtőpaszta és mikor visszatettem nagyon felcsúszott a proci hőmérséklete és elkezdett most gyorsan pörögni a hűtő ha nehezebb munkát végez a gép.Így 55 fok átlagba de felcsúszik 75 fokig is.Most lesz benn a gépben alaplapcsere,ha be lesz pasztázva rendesen akkor megoldódik a probléma?Előre is köszi.
2011. okt. 25. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem a boltban is el tudtad volna mondani és válaszolnak is.

Valszeg megoldja igen.

2011. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ha korábban alacsonyabb hőmérséklet és zaj volt, akkor a paszta sérülése okozza, mivel a paszta nélkül a két fém darab (proci, hűtő) közti kontakt hőellenállás megnő, mivel a két fémnek bármilyen sima is a felszíne, makroszkopikusan mégsem teljesen sima, hanem egyenetlen. Mivel a paszta jó hővezető, így ezzel te tulajdonképpen a fém egyenetlenségeit küszöbölöd ki, ami által a proci hője jobban át "tud menni" a hűtő hőcsöveire, bordázatára és hatékonyabb lesz a hőleadása.
2011. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Húú most megnyugodtam köszi szépen a gyors válaszokat.Már megijedtem hogy hűtőcsere lesz.Amugy igen kisebb zaja volt mikor a paszta rajt volt meg a hőmérséklet is
2011. okt. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!