Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valami észrevehető különbs...

Van valami észrevehető különbség egy 128 és 256 bites videókártya között?

Figyelt kérdés
Miért jobb és mennyivel a 256-os
2009. máj. 4. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg kétszeres az adatátvitel sebessége a videoproci (GPU) és a videomemória között. A tényleges gyorsulás kb 0-60%, (nulla-hatvan százalék, nem elírás)alkalmazástól (játéktól) függően. A legtöbb, jól megírt játéknál észrevehető a gyorsulás, esetleg szebb/nagyobb felbontáson megy a játék (magasabb grafikai beállításokkal).
2009. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,értem.
2009. máj. 4. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Az adatátviteli sebesség fontosabb, mint a memória mennyisége, ami nem függ a memória mennyiségétől. Az adatátviteli sebesség a memória órajelétől, és a memóriavezérlőtől függ. Akkor számít a memória mennyisége, ha a képkocka kiszámításához szükséges adatmennyiség meghaladja a memória méretét, ez ilyenkor lassulást okoz.
2009. máj. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Egyszerűbben:

Ha pl. egy játékhoz az 512-es videokártya az ajánlott, a minimálisan ajánlott pedig 256-os, akkor egy 128-as kártyával rendelkező gépre lehet, hogy fel sem tudod telepíteni mert rögtön a telepítés kezdetén megjelenhet egy hibaüzenet, hogy "kicsi" a videokártya. Ha viszont fel tudod telepíteni akkor az is előfordulhat, hogy az egérmutató nem oda "megy" ahova akarod, hanem csak imbolyog össze-vissza élvezhetetlenné téve ezáltal a játékot.

A mai játékok nagy része már minimum 256-os kártyát igényel, persze vannak kivételek de egyre kevesebb.

2009. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A memória sávszélesség a memória interfész, és a memória effektív órajelének a szorzatával egyenlő. Szóval ha két egyforma órajelű memória közül az egyik 128, a másik 256 bites memória vezérlővel kapcsolódik a GPU-hoz, akkor az utóbbi kártyának dupla annyi a sávszélessége.
2009. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

8:54-es vagyok.

Bocsánat, azt hiszem rosszul olvastam a kérdést!

2009. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Az én tapasztalatom, hogy a különbség majdnem egyenlő a NULLÁVAL! A memória gyorsasága számít!
2009. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7-es! Hiába van gyors memóriás VGA-d, ha csak éppen csurog az adat a videoprocesszorhoz. a kérdés a memóriabusz szélességére irányul. tehát elég nagy különbség van a kettő között
2014. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!