Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha 1 asztali gépbe 2 wincheste...

Ha 1 asztali gépbe 2 winchestert akarok berakni akkor be kell valamit állítani külön?

Figyelt kérdés
Eddig csak 1 winchester volt benne.
2011. okt. 27. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

SATA vinyó esetén csak bedugod a kábeleket és annyi. PATA (IDE) esetén jumperelni kell, az első a master ez a vinyó lesz a slave és ha BIOS-ban nincs letiltva az eddig üres IDE port akkor ott sincs más teendő, ha le van tiltva a gyorsabb bootolás miatt, akkor engedélyezni kell.

Ha annyira nem értesz hozzá ahogy én azt a kérdésedből megítélem, akkor most jön az a kérdés, hogy mi az a SATA, mi az a PATA, mi az az IDE, mi az a MASTER, mi az a SLAVE, mi az a BIOS :)))

2011. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TBa ***** válasza:

Maximum jumperelni kell, hogyha be akarod állítani, hogy melyik legyen az elsődleges, másodlagos, stb. ( primary master, secondary master, pr slave, sec. slave. )


Általában nem szokott probléma lenni, ha csak simán rádugod a másik winyót is. De ha akadna, jumpereld.


Arra is figyelj, hogy legyen elég áram nekik.

2011. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogyan kell jumperelni hogyha nem op.rendszert akarok rá telepíteni? Ha jól tudom SATA. És az áramerősségét hol és hogyan kell beállítani?
2011. okt. 28. 13:53
 4/5 TBa ***** válasza:

[link]


Jumperelés. Lényegében a megfelelő helyre kell rakni egy múanyag kis "izé"-t. Két tüskét kell összekapcsolni a winyón. Részletesebb leírásnak kell a winyón lennie.


Áramnál a tápot értem. Nézd meg hány wattos, ha nem elég újíts be egy nagyobbat.


De ha rádugtad és megy, akkor nem szükséges hozzányúlni. :)

2011. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 david14315 válasza:
és ha van 1 sata és 1 ide vinyom azok is müködnek egymás mellet?
2012. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!