Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A procim és a videjókártyámnak...

A procim és a videjókártyámnak teljesítményét hogy lehet csere nélkül növelni? Minden megoldás érdekel

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A processzort azt a BIOS-ba tudod leg1szerübben tuningolni, fentebb húzod az FSB szintet, de csak 10-esével, mert ez is 80-90MHz-et nyom rajta..

A videó kártyát meg attól függ hogy milyen a kártyád, ha ATI(AMD) akkor én a SmartDOCTOR nevű programot ajánlanám..

itt is fentebb húzod a memória sebességét, meg az óra jelet, 10-15%-al jobb teljesítményt fog nyújtani, persze megfelelő hűtéssel,fontos hogy a procid és a kártyád megfelelően legyen hűtve!!!

2009. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet tuningolni, de tudnod kell, hogy nagyon veszélyes a hardverekre nézve (túlmelegedhetnek könnyen), és a maximális biztonságos teljesítmény beállítása akár napokig is tarthat (a tesztek miatt). Most olyan nagyon nem merülnék a feszemelés, szorzóállítás rejtelmeibe, mert ez procinként változik. Ha tudsz angolul, akkor ajánlom ezeket az oldalakat:

[link]

[link] (ez főként a vga-hoz jó)


De nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy nagyon olvass utána az overclockingnak mielőtt belevágsz, mert tényleg 2 mp alatt elfüstölhet a géped.

2009. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak külön ilyenhez programok, de csak akkor állítsd át az órajelet, ha nagyon jó hűtésed és strapabíró alaplapod van, különben az egész kifüstöl. Videókártyánál a hozzá járó programban is lehet felhúzni (pl. NVidia-nál nTune, ATI-nál ATI Catalyst), procihoz meg lehet szedni programot (pl. AMD-hez Central Brain Identifier).

Youtube-on van egy videó, ahol a 3 GHz-s processzort felhúzzák 6 GHz-re, de ott a procit folyékony nitrogénnel hűtik.


Tehát kell egy jó alaplap ami bírja a tuningot és jó hűtés, meg program.


Én az AMD Athlon XP 2800+ processzoromat 2088 MHz-ről 2187 MHz-re húzom (majdnem +100 MHz) Central Brain Identifier-rel, tovább is húznám, de sajnos az alaplapom nem bírja és újraindul a gép ha túlhúzom. :( Videókártyámat meg nem is szoktam felhúzni, az jó ahogy van. (NVidia GeForce 7600GT) ;)

2009. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem értesz hozzá, sőt egyáltalán nem ahogy olvasom.

Szóval én azt ajánlom ne húzz túl semit mert csak tönkreteszed.

2009. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hűtés az megvan de nekem Nvidi a videókártyám és nincs hozzá az a program:S megnézem még a neten. Utolsónak annyira értek hozzá hogy feljebb tudjam húzni azt tudom hogy mennyi a biztonságos kb csak azt nem tudtam hogy hol lehet
2009. máj. 5. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de ameddig biztonságos addig nem hoz szinte semmi javulást, felette meg kockázatos.


Én a 2.2-es Athlon62 X2-t felhúztam fesz emeléssel 2.7GHz-re CoD-oztam vele 2 órát aztán meg másnap fél óránként újraindult. Szóval ne várj valami nagy stabilitást. Videokarit meg alig lehet húzni...

2009. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!