Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működhet nagyobb felbontáson is?

Működhet nagyobb felbontáson is?

Figyelt kérdés
Ha egy bolt weboldalán a monitorhoz az van írva felbonátnak pl. hogy 1366 x 768, attól még tudhat nagyobbat is? Pl. 1680*1050-et?
2011. nov. 2. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Állítsd át is kiderül. Én jártam már úgy, hogy nagyobb felbontásban ugye kissebb lett az oldal maga és automatikusan a szélek ki lettek töltve háttérrel, tehát nem értem el amit akartam...
2011. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 2xSü ***** válasza:
Valószínűleg nem. Esetleg lehet képes arra, hogy nagyobb felbontású inputot átalakítson 1366x768-ra, de nem valószínű, legalábbis a monitorok 99,9%-a nem rendelkezik ilyen képességgel. (Ha igen, akkor össze fogja mosni a pixeleket, így maximum videó, kép esetén használható. Számítógépes felhasználásra nem alkalmas így használni.)
2011. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 2xSü ***** válasza:
Fehersrac: Te valószínűleg nem nagyobb, hanem kisebb felbontásra állítottad a képet. Mivel a kérdező bolt weboldalt említett, így nem tudja itt és most kipróbálni…
2011. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]


Pl. erről beszélek. A honlapon az ajánlott felbontás 1024*768. Ha ebbe megnézed, pont kitölti a képernyőt, ha nagyobbra állítod, akkor a lap tartalma kisebb lesz - mert ugye nagyobb felbontást állítottál be - és a széleken fehér marad minden, tehát nem konvertálta át a nagyobb felbontáshoz. Tetszik érteni...

2011. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
www.boxos.hu - mert a link csak kintről jó, belinkelve már nem
2011. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 2xSü ***** válasza:

Fehersrac:


Én a kérdező kérdését úgy értelmezem, hogy monitorvásárlás előtt áll, és az interneten nézeget olyan webshopokat, ahol monitorokat lehet vásárolni.


Szerintem nem arra gondolt, hogy egy webshop, mint weboldal működik-e más felbontáson is.


Persze lehet, hogy én értem félre…

2011. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jaaaa... Én vagyok a figyelmetlen, neked van igazad. Tényleg monitorvásárlás miatt kérdezte, bocs...

Akkor visszavontam.

Válasz: Ezek a feltüntetett felbontások maximális felbontások, nem tudod nagyobb felbontásban üzemeltetni, hiába tud nagyobbat a videókártyád

2011. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 2xSü ***** válasza:
Előfordul néha velem is. Sebaj, a kérdező egyszerre legalább két kérdésre is kapott választ. :-)
2011. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De az én régi monitorom 19"-es és régen 1440*900 felbontáson ment, aztán új VGA-val 1680*1050-et is tudott rendesen. És én nem láttam még olyan 19"-es monitort ami 1440*900-nál többet tudna (legalábbis a webshop leírások szerint).
2011. nov. 2. 20:27
 10/15 2xSü ***** válasza:

A webshop leírás nem biztos, hogy pontos. Esetleg előfordulhat – bár ez csak régi CRT monitoroknál volt jellemző –, hogy nem a maximális, hanem az ajánlott felbontást írják ki.


Érdemes megnézni egy adott monitor esetén a gyártó oldalát is, ott valószínűleg pontosabb adatokat fogsz kapni.


(Pl. a régi 19”-os CRT monitorom is tudott menni 1600x1200 felbontáson, de csak 56Hz-en, ami hosszútávú használatra nem igazán jó. A boltban ezért is tüntették fel az 1280x960-as felbontást ajánlott felbontásként. Az LCD monitorok esetén a frekvencia nem igazán értelmezhető. Viszont minden monitort bizonyos pixelszámmal gyártanak, amit ugyanolyan jó minőségben hoz, mint bármilyen más felbontást. Sőt mivel a kisebb felbontás miatt a fizikai pixel és a felbontás pixelszáma között eltérés van, így a kép „homályos”, „szálkás”. Az LCD monitorok esetén a maximális felbontás legtöbbször megegyezik az ideális felbontással.)

2011. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!