Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy scannert (szkennert)...

Egy scannert (szkennert) szeretnék venni. Egy szöveg beszkennelésénél mennyire számít a felbontás, színmélység? Hp-t, vagy Cannon-t válasszak, esetleg Epsont?

Figyelt kérdés
2008. márc. 18. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szövegnél gyakorlatilag semmit. (már ha digitalizálni akarod) 300dpi már bőven sok is egy szövegfelismerőnek.

Én hp-t nem vennék. Az a tapasztalat, hogy drágább, mint az azonos tudású más modellek, ráadásul az én tapasztalataim szerint annyira azért nem megbízható a hp.

Javaslat: nem tudom miben gondolkoztál, de ne vegyél egybeépített gépet (nyomtató, scanner, fénmásoló egyben), mert ha az egyiknek baja van, akkor többi sem elérhető.

Scannerből egyébként egy egyszerű mustek tökéletes, de még a noname is.

Ha többre akarod használni (pl dia scannelés), akkor olyat kell vennei, ami azt is tudja, de egybként otthoni használatra édesmindegy melyiket veszed.

2008. márc. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én munkámból adódóan sokféle nyomtatóval , szkennerrel, másolóval találkoztam és találkozók nap mint nap. Nem javaslom, hogy névtelen terméket válasz, mert ha gond van vele, lehet, hogy nem lesz kihez fordulnod (szerviz, alkatrész). Azt én is igazolom, hogy sima egyszerű szöveg esetén elég a 300dpi. Később is csak azt fogsz szkennelni? Hiszen ha már van szkennered miért csak szöveget, olvastatnál be? Fontos lehet, hogy csak, FF vagy színest is szeretnél szkennelni? Ami a márkát illeti: én Xerox vagy Canon eszközt ajánlok. Bármit is választasz, jól nézd, meg mit veszel! Ahhoz túl drága, hogy kidobd.
2008. márc. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak sima szkennelt akartam venni. Akkor a Cannon, Epson megtenné?
2008. márc. 19. 07:36
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért csak szöveget szeretnék, mert látás sérült vagyok. A látó könyveimet(tankönyvet) szöveget szeretnék beszkenelni. Azt mondod, h Cannon márka jó?

Ez fontos szempont lenne nálam.

2008. márc. 19. 08:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ha mondasz, összeg határt megkérdezem a Canon-os kollégát, hogy milyen típust javasolna! Azt nem merem megígérni, hogy be is szerzem, de talán adhatók tippeket, hogy hol olcsóbb.
2008. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A felső határ 30000(sajna). Nagyon köszönöm a segítséget. Gyakran viszont olyan szöveget kapok, ami képet is tartalmaz. azért kérdeztem a felbontást is.
2008. márc. 20. 20:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyomdai felhasználásra kell abban az esetben nincs nagy jelentősége. Egy jó progival (bizonyos szintig) utólag is javítható a minősége. Viszont fontos lehet, hogy FF v színes oldalakról beszélünk? Nem minden eszköz tudja mind a kettőt és az árat is, befolyásolja. Az is lényeges lehet, hogy hol laksz (város), hiszen az útiköltséggel is számolnod kell.
2008. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom.

Igazából pontosan nem tudom melyik kellene, mert a tankönyvben vannak képek is. de sokkal több a sima szöveg.

2008. márc. 21. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Körül nézek és jelentkezem! Reméljük lesz miből válogatni!
2008. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nemtudom mennyire sürgős neked de németországban már 10-15 euróért lehet venni scannert vagy még olcsobban a bolhapiacokon.Én már vettem nem eggyett adapterrel és telepítő cd-vel eggyütt.Otthon kipróbáltam és mind jó volt.Ha gondolod veszek ,de csak juniusban jövök haza.
2008. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!