Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik számítógéphez csatlakoz...

Melyik számítógéphez csatlakoztatható mikrofont vagy mikrofonos headsetet érdemes megvenni, ha max.5000 HUF a keretem erre?

Figyelt kérdés

Ami most van kis no name headsetem mikrofonja nagyon gyenge (nagyon halk, hiába van a gépen a mikrofon hangereje magasra állítva...stb. a hang minősége sem oké egyáltalán).


Melyik a jobb/erősebb/hangosabb, amit vennem kellene?

Milyen adatait kell megnéznem vásárláskor, amiről eldönthető, hogy erősebb, jobb?

Media Marktban vennék ma.


2011. nov. 3. 08:03
 1/7 Panda Péter ***** válasza:
én a mikrofonos headseteket messzire elkerülném, pocsék a hangminőségük egy rendes fejhallgatóhoz képest. mikrofonból meg igazából tökmindegy, vehetsz olyat is, ami ruhára csíptethetős vagy aminek talpa van, úgyis csak beszédre lesz használva, nem stúdiómunkára...
2011. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Akkor először is célszerű csak mikrofont venni?

(Nekem eddig csak headsetes mikrofonom volt, és hát már azt nem bírom a minősége miatt...)


Tudnál linkelni, vagy valami leírást adni mikrofonról?

2011. nov. 3. 08:19
 3/7 Panda Péter ***** válasza:
igen, célszerű kölünálló mikrofont venni, mert a mikrofonos headsetek borzasztó rosszak (még a drágák is). linkelni nem linkelek, mert ezen belül viszont az összes szinte ugyanolyan, bemész az MM-be, és lekapod a polcról azt az 500Ft-osat, ami a legjobban tetszik.
2011. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Milyen tulajdonságára kell odafigyelnem a leírásban?

Pl. frekvenciasáv? A frekvenciasáv mikor jobb - minél magasabb, vagy ha minél alacsonyabb? Mit nézzek még?

2011. nov. 3. 08:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor egy különálló mikrofon (még ha 1000 HUF alatt is van) jobb minőségű (lehet) mint egy komolyabb headsetes mikrofon? :)
2011. nov. 3. 08:27
 6/7 Panda Péter ***** válasza:

persze hogy jobb lehet.

egyébként is, neked gondolom skype-ra, chat-re, Temaspeak-re vagy tökömtudja még mire kellhet, a lényeg, hogy csak beszédátvitelre. arra meg bármelyik szutyok jó. frekiátvitel, karakterisztika stb, ilyen dolgok csak akkor számítanak, ha már az éneklés is bejön a képbe. 5ropiért meg olyan mikrofont nem kapsz ami éneklésre is jó.

2011. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget!


Igen, Skype-hoz van rá szükségem. (Nem csak baráti csetelésre használom, hanem munkához is - óraadás), azért is fontos, hogy a hang minősége jobb legyen, mint ami eddig volt headsetes mikrofonnal...


Nos, akkor egy különálló csak fejhallgató és egy csak mikrofon amire szükségem van ezek szerint. :)

2011. nov. 3. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!