Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzor, milyen...

Milyen processzor, milyen vga-t képes "kihajtani"? Valaki mostmár világosítson fel (bővebben. )

Figyelt kérdés
Mindenki összehord mindent arról hogy mi mit képes kihajtani és erről a neten semmit nem találni vagyha mégis vki linkeljen mostmár egy tesztet vagy akármi igazoló tényt arról h nem mindegy h milyen processzorral probálok meghajtani egy videokártyát(igen gondolom hogy nem mindegy h egy 10 éves amdvel probálkozok-e ezt aláirom, dehogy egy 2éves proci(4magos) se hajtson ki egy nem csúcs vga-t(560ti) az már sok(, mert a múltkor is ilyet olvasok hogy a legerősebb amd proci nem hajtja ki a legerősebb AMD Radeon-t (6990) ez mi(?) ugyanaz a gyártó és nem hajtja ki ??? Hát ez az AMD részéről óriási baklővés lenne ha így lenne. És ezért is vagyok teljesen hitetlen mert én még nem láttam egy processzor tesztet sem amin azt mérték volna melyik vga-t bírja legfeljebb kihajtani.
2011. nov. 3. 10:50
1 2
 1/11 lovas94 ***** válasza:

Arról, hogy egyes videókártyákat melyik processzor hajt ki teljesen, egyszerű tesztet készíteni. Beteszel egy procit(mindegy milyet) és egy VGA-t és megnézed hány fps-el fut egy adott játék. Ha kicseréled a vga-t egy erősebbre de az fps érték nem változik, az azt jelenti hogy már nem hajtja ki a proci. Ha erősebb procit teszel alá és feljebb megy az fps érték akkor az jobban kihajtja...és így tovább.

Linkelni nemtudok ilyen tesztet, de lényege az ez.

2011. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen ,ez amit leírtál ez teljesen jó, csak az a probléma hogy erre nem igazán van lehetőségem
2011. nov. 3. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen CPU-ra gondoltál?
2011. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
4 magos Phenom 9550 X4, múltkor már tettem fel egy hasónló kérdést itt vele kapcsolatban és most nem hinném hogyha ennyi a legnagyobb probléma vele h pár fps-sel kevesebb lesz a játékokban, hát gépcseréig nekem megfelelne igy is
2011. nov. 3. 11:25
 5/11 lovas94 ***** válasza:
Ez egy jó proci. Még egy jóideig megfelelő lesz játékra.
2011. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
úgyan erre gondoltam én is és ismerősőm is a régebbi 4 magos inteljével (2,4Ghz) sztem teljesen jó még ameddig lecserélem a gépet egy fm1es vagy egy 1155ös foglalatra, lga2011 most hirtelen nem tudom mikor jön?!
2011. nov. 3. 11:36
 7/11 anonim ***** válasza:
az lga 2011 jó drága és elvileg már piacon van (csak nem itthon), de az árát szerintem nem éri meg. fél év múlva jön az Ivy Bridge, azzal majd érdemes lesz összehasonlítani.
2011. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most akkor neked van egy GTX560Ti-d?

Ha igen akkor nem értem miért gondolkozol APU-ban?

2011. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mert ugye már többször is jártam úgy h megadta magát a videokártya 2-3 év után és ilyenkor jó lenne ha lenne vmi amire támaszkodhatok, hogy legalább a gép nagyjából menjen és esetleg még vmit játszani is lehessen rajta (most nem ilyen crysis2re gondolok) amíg az ember cseréli az alkatrészt
2011. nov. 3. 11:45
 10/11 A kérdező kommentje:
még nincs , 560Ti-ben és 6950ben 2GB gondolkozom, 6950 főleg a 2giga ram miatt, mert fullhd-ben több játék megeszi az 1260megát, konkrétan BF3-ra gondolok most
2011. nov. 3. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!