Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora hőmérséklet mellett...

Katoonene kérdése:

Mekkora hőmérséklet mellett fog stabilan működni a számítógép? (általános adatok is megfelelnek)

Figyelt kérdés

Üdv, a következőkben kettő konkrét kérdésre térnék ki.


1, nyáron vettem egy középkategóriájú laptopot, kíváncsiságból feltelepítettem rá a SpeedFan 4.44 programot, általánosan 40-50 Celsius fok körül van minden, bár a Core 1, talán a második mag (core 0 és core 1-et jelez a program így nem tudom eldönteni) néha felmegy 51 fokig, majd lehűl 41 fokig majdnem, a gép nem csinál semmit, csak 1-2 program fut rajta. Emellett a GPU (elméletileg videokártya) felmelegszik 50 fokig, majd lehűl. Azt tudni kell, ha bármi 50 fokra melegszik, a program egy máglyarakással jelzi.


A laptopon elfut pl. a GTA 4, ilyenkor ésszerűen jóval melegebb lesz minden, de nem lassul be semmi, nem kapcsol ki a gép, stb.


KÉRDÉS: Mi az a határ, amire ha a hardverek felmelegednek, gondok vannak?



2, Emellett feltettem szintén kíváncsiságból a régen ( 4-5-6 évvel ezelőtt) középkategóriásnak számító asztali gépemre a programot, és elgondolkodtatott. Sima futó üzemmódban (megy az internet, és ennyi) elég érdekes adatok jelentek meg: GPU (Nvidia Geforce 8800 GT) 65 Celsius, Aux 119 fok, CPU 58 Celsius. Remote 2 (fogalmam sincs mi ez ) 57 Celsius. Ami igazán elgondolkoztatott, hogy a program jelez még egy CPU-T, ami 154 Celsius!!

Nem, nem szívtam be:

[link]


A kérdésem, mennyire számítanak magasnak a fenti adatok, ha a gép alapjáraton ilyen hőmérsékletű, illetve ha tényleg valami 150 fok körül ég bent, azt tudnám valahogy hasznosítani idén télre fűtésként?


2011. nov. 3. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt a progit nem ismerem. Ajánlom az Everest-et! 80C fok felett már nem tesz jót a hardvereknek.
2011. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Vigyázz a felmelegedéssel,mert ha túlmelegszik a laptop akár fel is robbanhat!
2012. jan. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!