Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Xbox 360-ra hangfal hogyan?

Xbox 360-ra hangfal hogyan?

Figyelt kérdés

szóval vettem egy monitort hozzá egy hd vga kábelt rá is kötöttem a monitorra van szép kép oké

a kábelnek még van eg fehér piros vége is (rca vagy hogy hívják) azt bedugnám a mélynyomóba hogy legyen hang de az már foglalt mivel a két hangfal oda van már bedugva (a piros fehér csatlakozóba)

ilyenkor mi a teendő?


2011. nov. 4. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Rosszul fognál neki. Akármelyik Tesco/Auchan/egyéb elektronikai cuccokat áruló üzletben kaphatsz RCA -> Jack átalakítót:

[link]


Ezt pedig már bedughatod mondjuk a hangfalad vonalbement dugójába, ha van neki. Ha nincs, nehezebb a dolgod, mert kell egy Lány - Lány kábelfordító adapter is, hogy rádughasd a hangfalad 3.5 -ös Jack csatlakozóját:

[link]


De ha ez megvan, Stereo hangot kapsz a hangfaladon.

2011. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez ritkább:

[link]


De ha tudsz ilyet szerezni, akkor egymaga megoldja a gondod.

Ez Lány RCA -> Lány Jack átalakító.


Nem tudom milyen hangfalad van egyébként kedves kérdező, de az enyém mélynyomóján van egy Jack bemenet amibe a Jobb/Bal hangfalak mennek illetve van egy-egy fehér/piros RCA is, aminek a kábele egy jack-ben végződik, ez csatlakozik a számítógéphez. De ha kihúzom ezt a kábelt és a helyére mondjuk egy konzolt dugok (esetemben Dreamcast), akkor tökéletesn működik.

A csatlakozást illetően persze hangfala válogatja.


Sok sikert!

2011. nov. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
szóval jack átlakaítót is kaptam a kábelemhez de azt nem értem hova dugjam... oda ahova a fejhallgatót szoktam? mert ott nem jó...máshova meg nem tudom... bocsi nem értek hozzá... SEGÍTS :) ha nem jó akkor vegyem meg meg azt a lány akármit?... mingyárt elküldöm a hangfalam típusát
2011. nov. 4. 08:30
 4/7 A kérdező kommentje:

genius sp-q 2.1 slim

szóval ez a hangfalam van

[link]

2011. nov. 4. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Mégis milyen átalakítót kaptál hozzá?

Egyébként a fejlhallgató helyén azért nem működik, mert az a csatlakozó ahová dugnád KIADJA a hangot, de az Xbox is KIADJA a hangot. :)

Olyan helyre kéne dugnod a kábeled ami FOGADJA a hangot. :)

Úgy látom nem fogod ezt megúszni, újabb átalakító vásárlása nélkül... :)


Kivéve, ha van hang BEMENETE a hangfaladnak, ahová mondjuk MP3 lejátszó, vagy más hangot kibocsájtó eszköz csatlakoztatható vonalbemeneten át. (ez is Jack csatlakozó, csak épp fogadja a hangot.)


Szóval vegyük át, a tisztánlátés kedvéért:

1. Neked van egy VGA kábeled:

[link]


Ennek a VGA csatlakozója megy a monitorba. Fasza.

A két RCA pedig csatlakozik egy RCA -> Jack átalakítóra:

[link]


Ezt dughatod több helyre is:

a) Ha a monitoron van vonalbemenet (fekete vagy kék jack aljzat) és van a monitoron hangszóró, akkor ez működhet. De valszeg ratyis lesz a hang.


b) Mehet a számítógéped vonalbemenetébe (kék aljzat, avagy Vonalbemenet)


c) Mehet a hangfaladba, ha van rajta Vonalbemenet


d) Egy Jack >-< Jack átalakítóval megfordítod a kábeled, így a hangfalad csatlakozója ami a számítógépbe menne, képes fogadni az Xbox-od kábelét:

[link]


Tehát mérd fel, hogy mik a lehetőségeid, aztán nézz utána a neten, hogy hol kapható ami kell - ha kell.

2011. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valahol kapsz ilyen kábelt:

[link]


Ez önmagában megoldja a gondod, hisz az egyik végét dugod az xbox kábelére, a másik végét arra a dugaszra, ami a hangfalból megy a számítógépbe.

2011. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nah köszönöm nekem arra a fordítóra lesz szükségem... bár most sikerült megoldanom... laptopomon keresztül van hang xD

de elég recsegős szóval ez csak átmeneti megoldás

mégegyszer nagyon köszi a segítséget :)

2011. nov. 4. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!