Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik WIFI adapter a legjobb...

Melyik WIFI adapter a legjobb ezek közül?

Figyelt kérdés

TP-Link TL-WN722N


TP-Link TL-WN321G


TP-Link TL-WN821N


TP-Link TL-WN727N


TP-Link TL-WN822N


TP-Link TL-WN422G


TP-Link TL-WN7200ND


TP-Link TL-WN322G


TP-Link TL-WN620G



Az a baj, hogy nem találtam róluk részletes leírást, pedig kerestem. úgyhogy lehetőleg ne küldjetek semmiféle "let me google that for you"-s linkeket.

árban is meg külsőben is vannak apró eltérések, de a leírásukban ugyanaz van. illetve az n-es cuccok elvileg gyorsabbak, de azok közül már nem tudok választani. és tudom, hogy az már szinte fölöslegesen ilyen gyors, de én hosszú távra tervezek, amikor bizony már szükség lehet rá.


köszönöm a segítséget


2011. nov. 4. 08:40
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

G -re végződőt már nem érdemes venni, mert nem ismerik az újabb és gyorsabb N szabványt. Az N -esek az N -en kívül viszont ismerik az összes korábbi szabványt.


Az N -esek közül a TL-WN821N a leggyorsabb. Ismeri a MIMO N szabványt (300 Mbps), de csak erre képes router -ekkel tudod kihasználni. Ráadásul csak beépített antennái vannak így nem túl nagy a hatótávja.


A "csak" lite N szabványt ismerő (150 Mbps) az összes többi N -re végződő. Ezek közül legjobbak a külső cserélhető antennásak a nagyobb hatótáv miatt.

Pl. a TL-WN722N vagy a TL-WN722NC amihez már USB dokkoló állvány is jár. Vagy ha extra nagy hatótáv kell, akkor a TL-WN7200ND a jó választás, amihez 5 dBi -s antennát kapsz.

Nyilván ha laptophoz kell, ami sokat van hurcolászva, akkor a külső antennás megoldások nem túl kényelmesek.

2011. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
TP-Link TL-WN722NC Én ezt javasolnám, nekem is ezt ajánlottak ez b/g/n es ami az összes vagyis jó sok féle szabványt ismer ehhez adnak talpat is plussz kapsz hozzá egy antennát is, és nem drágább a többinél, és nekem ez nagyon bevállt. 250 méteres körzetben tuti biztos hogy tudja venni a jelet (tapasztalat). Ezt persze kültéren vagy ha kiteszed az ablakba haverom wifijét szoktam használni persze az ő engedélyével.
2011. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! akkor azt hiszem, hogy a ,WN722NC-t választom, mert már nekem is megtetszett korábban, de annyira nem értek ezekhez, ezért mertem megkérdezni.

ha viszont már itt van ez a kérdés, tudtok ajánlani hozzá egy jó routert? tehát akkor ugye min.150Mbps, és minél nagyobb legyen a hatótávolsága, minél stabilabb legyen (minél nagyobb legyen a jelerősség)

2011. nov. 4. 10:11
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

TP-Link TL-WR741ND

Ismeri a lite N szabványt, nagyon jó árban van és cserélhető antennája.

Hozzá esetleg TL-ANT2408CL 8 dBi -s antenna.

2011. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kösz, ez jónak tűnik. bár amikor rákerestem az antennára, találtam egy pdf fájlt... [link]


és én bizony szeretem az extrákat, úgyhogy itt még keresek mégjobbakat. a legjobb összeállítás nagyon drága lenne sajnos:

TL-WN951N + 3db TL-ANT2414A

TL-WR941ND + 3db TL-ANT2414A


a táblázat alapján ez összesen 80 600 Ft

persze nincs rá semmi szükségem, de hát így meg se fogom venni, mert fölösleges ennyi extra

2011. nov. 4. 15:05
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
A TL-ANT2414A kültéri irányított antenna! Minek olyan neked?!
2011. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a pdf nem írta, hogy milyen, azt hittem, hogy ez is olyan, mint amit írtál
2011. nov. 4. 16:54
 8/10 P.O.C. ***** válasza:
Amit én írtam, az beltéri körsugárzó. ~1000 Ft/db
2011. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
már értem, hogy miért volt olyan drága a másik
2011. nov. 4. 17:53
 10/10 A kérdező kommentje:
de azért az adpterhez is veszek ilyen antennát
2011. nov. 5. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!