Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A garanciához kell a számla is?

A garanciához kell a számla is?

Figyelt kérdés

VGA nem működik, van hozzá jótállási jegyem, amin rajta van kb minden, rólam, a vevőről, a vásárolt termék neve és garancia időtartama, meg ahol vettem boltról is kb minden, számlaszám, stb.

Akkor a számla is kelleni fog, vagy az max akkor, ha visszavinném becserélni/stb?


2011. nov. 4. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ott van a jótállási jegy, akkor állítólag nem kérhetik a számlát.
2011. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 legendavagyok01 ***** válasza:
Csak a szavatossághoz kell a számla, a jótálláshoz nem.
2011. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valószínűleg én vagyok hülye, de mi az, hogy szavatossághoz?

Mármint egy VGA esetén.


És tegyük fel, hogyha megtalálom a számlát akár ki is dobhatom?

2011. nov. 4. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel a számlával bizonyítod, hogy vásároltad a terméket ezért 90%-ban mindig elkérik. Bármit vittem vissza azzal kezdték, hogy számla+jótállási jegy. Gyakorlatban mindig a jótállásihoz hozzácsatolják a számlát is.
2011. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 legendavagyok01 ***** válasza:

A szavatosság olyan termékeknél érdekes, ahol nincs jótállás (és jótállási jegy sem). Ilyenek például a ruházati termékek. Az ilyen "hibás" termékek jogorvoslatáról a polgári törvénykönyv rendelkezik. Ezekben az esetekben csak a számlával tudod bizonyítani, hogy hol vetted a terméket.

A jótállást kormányrendelet szabályozza, mindíg van jótállási jegy. Ebben az esetben NEM kell a számla. Lehet, hogy kérik, de semmiképpen nem kötelező.

2011. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem kell de akkor is kérik. Mivel azon van rajta mennyiért vetted és az alapján is vannak jótállási évek ha erről külön nem rendelkezik egyes gyártó.
2011. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, megtaláltam a számlát, de azért kösz a válaszokat.
2011. nov. 4. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!