Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó gépnek számít úgy...

Ez jó gépnek számít úgy átlagoságban, és miket bír el?

Figyelt kérdés

Alaplap:

........

Gigabyte Technology Co., Ltd. Dual Bios


Processor:

..........

Pentium(R) Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz_2.70Ghz(2 CPUs)


Memory:

.......

2046MB RAM


Hard Drive:

...........

660 GB Total


Video Card:

...........

WinFast PX9500 GT(NVIDIA) 512MB


2011. nov. 6. 08:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Régebbi játékok mennének rajta szépen.

Az újak meg vagy elindulnának (de csak minimumon) vagy nem.


Ez egy átlagos irodai gépnek számít manapság.

Proci húzható, de ez még nem elég. Videó kártya gyenge, 2 GB memória meg manapság kevésnek számít (nem látom, hogy DDR2 vagy DDR3)

Az alaplap meg, ami a legfontosabb nem derül ki, hogy milyen.

2011. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen az alaplap

2011. nov. 6. 08:49
 3/14 A kérdező kommentje:
ddr 2 a ram a videokari ddr 3
2011. nov. 6. 09:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet.

Álltalánosságban nem rossz irodai gép, viszont gamer gépnek már messze nem nevezném.

2011. nov. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha pl.Egy 1 gigás videokari +még 2 giga ram benne lenne az már jobb lenne nem???
2011. nov. 6. 11:11
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, persze, hogy jobb lenne.

De nem szabad agyatlanul fejleszteni.

Videokártyánál nem az a fő szempont, hogy 512 vagy 1024 MB a memóriakapacitása, hanem, hogy milyen memóriával van ellátva, mekkora annak a sávszélessége, órajele, a grafikus proci órajele mekkora stb. stb...

Tehát sok szempontot kell figyelembe venni.


Szerintem egy 5570-es vagy talán még 5670-es vidi kari pont elég lenne ebbe a gépbe (most kb. 15-20k körül van az ára)

Persze vehetsz jobbat is, ha esetleg úgy gondolod, hogy egy későbbi, újabb gépbe még át akarod majd rakni, de ebbe a gépbe ez bőven elég.


Memóriából meg tudom javasolni, hogy olyat vegyél, ami duálban (KIT) működik, így valamivel még gyorsabb sebességet el tud érni, mintha különböző memória modulokkal tömnéd meg a gépet.


Ilyet javaslok:


[link]


Ez most 18k körül mozog.


Ha van tapasztalatod tuning terén, (de ha nincs, inkább ne) akkor javaslom, hogy a processzor órajelét told fel olyan 3,0 - 3,2 GHZ-re.


Így kb. 34000 Ft ráfordítással kapsz egy olyan gépet, amin elindul majd és fut normálisan például a Mafia 2, COD Modern Warfare 1,2, Mass Effect 2 stb.


Szóval ideiglenes megoldásnak nem rossz. Egy ideig biztos el leszel vele, de utána sajnos teljesen eljár felette az idő és csak a régebbi játékok futnak rajta majd élvezhetően illetve netezésre, irodai gépnek továbbra is kiváló lesz.

2011. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt elárulnád mi a fenéért vegyen bele 18000-ért ramot?

Meg amúgy is már van 2 gigája.

Mellé tesz még egy hasonló tulajdonságokkal bírót.

2011. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én annyit szánnék rá, azért írtam ennyit, de ettől még olyat rak bele amilyet csak akar. Persze a DDR3 lényegesen olcsóbb lenne. Vehet kevesebbért is, de ezért az árért elég minőségi RAM-ot kap, amúgy sem tudhatjuk, hogy 2*1GB RAM van a gépében vagy 1*2GB és itt most mindenképpen arról volt szó, hogy ha már bővítve lenne a gép, akkor nem ártana, ha nem csak 2GB ketyegne a gépben.

Akkor pedig abból meg már miért ne lehetne kihozni a maximumot...

2011. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

DDR3 olcsóbb lenne persze viszont nem tudjuk hogy az alaplapjába csak DDR3 jó vagy nem.

Az igaz hogy nem írta milyen modulokban van bár gondlom egy 2 gigás lesz. Ezt majd elmondja.

Ramra meg 18k-t költeni felesleges. Ha még most fel is fejleszti 1-1,5 év múlva megy a sufniba. Amúgy is teljesen felesleges az 1066Mhz-s ram.

2011. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

DDR3 nem műxik ebben a lapban.

Azért írtam, hogy olcsóbb lenne, mert ha esetleg új konfigot rakna össze sok dologgal olcsóbban kijönne, mint a régebbi technológiákkal.


1066 MHZ-es ram pedig egyáltalán nem felesleges.

Ha felesleges lenne, akkor nem léteznének a 1333, 1600, 2000 MHZ nagy testvérei.

Nem csak a mennyiség a lényeg, hanem az is, hogy milyen frekvencián működik az a Ram és akkor még nem beszéltem az időzítésről...


Még egy kis érdekesség: 7 évvel ezelőtt 12500 kemény magyar Forintért vettem 1 az-az EGY egész gigabájt kapacitású DDR memóriát.

Ma ezért a pénzért már már 8 GB memóriát (és fényévekkel gyorsabbat) tudok bele tuszkodni a gépbe. Nem semmi.

2011. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!