Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem formázható külső HDD?

Nem formázható külső HDD?

Figyelt kérdés

Van egy 1TB-s Fujitsu Siemens külső HDD-m, amit üzembe szeretnék helyezni végre. Volt rajta pár fölösleges dolog (kb. 30GB), úgyhogy formázásra került sor.


Amikor elindítanám a formázást, akkor kiválasztom az NTFS fájlrendszert, illetve megadom a foglalási egység méretét, és elindítom. Pár másodperc elteltével a Virtuálislemez-kezelő egy hibaüzenetet dob fel, "A formázás nem sikerült." szöveggel. Mi lehet a gond, és van-e rá valami megoldás?


2011. nov. 6. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg le kéne hogy formázza, én már sok külső HDD takarítottam már le teljesen, szóval működnie kéne. Szerintem szedj le egy programot ami kimondottan a HDD-k formázására van tervezve azzal tuti biztosan működnie kell.
2011. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!
2011. nov. 6. 14:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan ez a helyzet: Formázás próbálgatása után RAW fájlrendszerbe került a HDD. Erről keresgéltem már, de mindenki az adatvesztés miatt siránkozott, és csak arra ajánlottak progit, hogy hogyan nyerje vissza az adatokat. Nekem ilyenre nicns szüség, csak végre formázni akarom NTFS fájlrendszerben ezt a **** külső winchestert. Valaki tudna egy konkrét programot ajánlani?
2011. nov. 6. 16:14
 4/5 anonim válasza:
Windows lemezel próbáltad már?
2011. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta már megoldódott a probléma EASEUS particionálóval. Azonnal felismerte a winchestert, minden működött. Szektorhibák vannak rajta, de úgyse teszek rá fontos adatokat. Arra még jó, hogy játékokat telepítsek rá.
2011. dec. 14. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!