Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 4bit-es proci egyszerre 4...

Egy 4bit-es proci egyszerre 4 számot tud összeadni?

Figyelt kérdés
A kérdés kicsit bénán lett megfogalmazva. Azt olvastam hogy egy karakter 1 bite-ot ér. Négy szám az pont 4 bite XD. Ebből gondoltam. valaki szóljon ha ez marhaság.
2011. nov. 7. 21:07
 1/8 Heckler ***** válasza:
Úgy elejétől végéig értelmetlen minden, amit írtál.
2011. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olvastam az intel4004-ről. 4bites a szóhosszúsága. Egy karakter 1 bite-ot ér. Gondolom a processzor ezen a szóhosszúságon belül tud dolgozni. Namost ha 4 számot ad össze az pont 4bit. Lehet hogy marhaság az egész, csak kérdeztem...
2011. nov. 7. 21:10
 3/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Na most az egész ott kezdők hogy a bit az lehet 1 es vagy 0 ezért híják kettes számrendszernek.

2-es számrendszerben úgy tudsz leírni egy számot hogy

pld 1010 ez decimálisan a 10 (na e pont 4 bit volt)

egyébként az 1 byte=8bit


Na most hogy ezen túl vagyunk szerintem azt hogy hogyan működik egy processzor hanyagoljuk.

2011. nov. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van ha érdekel :)

2011. nov. 8. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Attól mert te ezt tudod nem kell lekezelni más embereket. Te se tudsz mindent :)
2011. nov. 8. 15:05
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Tény hogy van egy csomó minden amihez nem értek.


De ha már itt tartunk ha a wikin rá tudtál keresni a cpu ra akkor a bit és byte nem ment?

2011. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem.
2011. nov. 8. 18:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnak összeadni négy számot úgy, hogy mindegyik dolgozik. Az összeadást egy processzor végezné, mert az összeghez mind a négy számra szükség van. Megfelelő szervezés esetén egyszerre legfeljebb két processzor dolgozna. De el tudnak végezni négy összeadást egyszerre különböző számokkal.
2011. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!