Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Optimális VGA zenélésre (! ),...

Zeronibble kérdése:

Optimális VGA zenélésre (! ), és egy kis laptop vs asztali. Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Ableton Live és Reaper, a szólamok többsége Live-ban készül szoftverhangszereken. Elő lesz adva színpadon, rendes live act, kontrollerek, látvány, tömören ez a felhasználás.


A video hardver összesen arra kell, hogy mentesítse a realtime számolással kőkeményen megizzasztott cpu-t a megjelenítés adatmozgatásaitól, és ne terhelje közben a buszokat se. Nem fogom 80%-on izzasztani (na jó, otthon simán), csak élőben ugye nem lehet hiba.


Két kérdés a kérdés igazából.

Milyen vga éri meg, ha tényleg csak arra kell, hogy szépen elmenjen az oprenszer, és ő minél inkább békén hagyja a többi hardvert?

A parttalan laptop-asztali vita ebben az esetben lecsökken-e egyetlen "tökmindegy"-re?


Megj.: asztali tényleg az ár miatt játszik, és a fura tendencia miatt, hogy dj-k és e-zenészek egyre-másra pakolnak össze kofferbe épített konfigokat, ahol nem csak a fullhd monitorral, hanem a fellépéshez szükséges kütyüerdővel is egybe építik a rusnya irodagépet. Lehet hogy készítek inkább egy szebbet a különbözetből.


Megj2.: A rendszer w7 lesz jó eséllyel. Realtime használatra kihegyezem, ramot cput nem sajnálok bele.


2011. nov. 7. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a stabilitás a fontos én mindenképp nvidia-ra szavazok. Pusztán azért, mert megbízhatóbbak a drivereik.
2011. nov. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a kérdésed olyan, hogy most Jack Daniels vagy Johnny Walker jobb-e sebfertőtlenítésre, vagy foltkiszedésre. Pedig ezekre a célokra bármi megteszi, még egy kommersz konyak is. Azt gondolom a mai videokártyák esetén amire neked kell, arra kb. bármi megteszi. A boltban új eszközként kapható videokártyák nem fogják megfektetni a rendszert, ha nem full terheléssel futnak, mondjuk egy 3D játék közben. Ha viszont otthon nyúzod a gépet, akkor adott idő alatt nagyobb a meghibásodás kockázata. Hogy melyik videokártya jobb? Nos ez a kérdés inkább vezet parttalan vitákhoz. (Hasonlóan a Firefox vs. Chrome vs. IE vs. Opera / Windows vs. Linux / sör vs. bor / baloldal vs. jobboldal vitákhoz. Mindenkinek lesz véleménye, de mindenkinek elfogult, nem egészen objektív véleménye lesz.)


Inkább a géped egyéb paraméterei a mérvadók, beleértve az operációs rendszert, szoftvereket is. Ha le fog fagyni, akadozni fog a géped, akkor jó eséllyel inkább a szoftverek miatt fog lefagyni, akadozni. Lehet akármilyen jó videokártyád, ha az egyik szoftvernek éppen élő adásban jut eszébe, hogy frissítse magát és mondjuk kidob egy szép nagy hibaüzenetet, természetesen hangos figyelmeztetéssel, rosszabb esetben úgy dönt, hogy a megkérdezésed nélkül újraindítja a gépet.


Laptop vs. asztali gép. Szerintem itt azért tisztább a kép:


- A laptop legnagyobb előnye a mobilitás. Ez esetedben lehet ugye fontos szempont.

- Ezenfelül van annyi előnye, hogy általában összehangolt, támogatott hardverelemekből áll, így kisebb az esélye az inkompatibilis, rosszul támogatott hardvereszközökből származó problémák felmerülésének.

- Az akkumulátor esetén előnyös, hogy a kisebb áramszünetek nem okoznak gondot. A gép nem áll le, nem kell újraindítani. (Az asztali gépekre szánt szünetmentes tápegységek nagyok, nehezek és nem is túl olcsók.)


Az asztali gép ezzel szemben jóval több előnnyel jár:

- Általában tovább marad működőképes számítógép. Bár gondolom, ha ilyen téren mozogsz, akkor ez nem biztos, hogy szempont, hiszen lehet, hogy 2 év után úgyis lecseréled a rendszert.

- Ugyanaz a teljesítmény olcsóbb asztali gépben, mint laptopban.

- Az asztali gépekből kihozható max. teljesítmény általában laptopon nem érhető el, vagy igen-igen drágán (millió forintos nagyságrend).

- Az asztali gép könnyebben bővíthető. A laptop bizonyos alkatrészei nem cserélhetők.

- Az asztali gépet könnyebb, olcsóbb javítani. Laptop esetén az alkatrészek nem vásárolhatók meg csak úgy a boltban. A szerviz drága, az alkatrész drága (bizonyos eszközöket nem is éri meg cserélni, mert olcsóbb új gépet venni), hosszabb időkieséssel jár a szerelés.


Hogy melyik előnyök mennyire esnek nálad latba, azt te tudod igazán eldönteni.

2011. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszodat kedves 2xSü, tényleg jól elgondolkodtam több helyen. Asszem idiótán fogalmaztam, egyfajta elégséges szintűt keresek, hogy ne a vga-ra kelljen várni, amikor egyébként is valósidőben matekozik a masina. Hajlok rá, hogy táskaszerű házat barkácsoljak neki, talán egy jó ups is belemegy. Szóval melyik vga lehet már gondmentes, ha sima 2d visszajelzés és kezelőfelület lesz rossz esetben 80% körüli cpu-terheléssel, és ha nem kéne akadoznia? Szerencsére a többi lehetséges gondot nagyon pengén kézben tartom, csak a mai felhozatallal, főleg vga-val nincs tapasztalatom, főleg 2d téren, ráadásul realtime használatban... Lehet hogy beregisztrálok valami kockább fórumon...
2011. nov. 8. 09:10
 4/5 2xSü ***** válasza:

A mai videokártyák mind rendelkeznek 2D és 3D gyorsítással. Ilyenkor nagy vonalakban az történik, hogy az oprendszer csak kiadja az utasítást, hogy „rajzolj egy piros téglalapot ide, tegyed ezt a képet ide”, a többit a videokártya elintézi magában. Egy jobb és rosszabb képességű kártyán ezen utasítások kiadása ugyanolyan gyors vagy lassú.


Ha sima ablak megjelenítést használsz, semmi animáció, 3d, akkor a videokártya nem lesz szűk keresztmetszet. Ha a videokártya valós időben képes több millió háromszöget kezelni, másodpercenként 50-szer is újrarajzolva azokat, akkor pár száz kép, 2D objektum esetenkénti kirajzolása nem nagyon fog kifogni rajta. Kicsit olyan ez, mint a kamion. Tonnák szállítására tervezték. Ha nincs utánfutó rajta, akkor értelmetlen azon vitázni, hogy melyik bírja jobban, ha egy helyett két ember ül benne…


Hacsak nem valami őskövület kártyát veszel (értsd: 10 éves technológia), akkor lehetetlennek tartom, hogy a videokártya miatt akadozna a megjelenítés. Inkább lehet abból gond, hogy a proci annyira le van terhelve, hogy a megjelenítéshez szükséges utasításokat nem tudja elég gyorsan kiadni. De ez akkor is így van, ha a legmodernebb, leggyorsabb videokártya van a gépedben.


Ha Win7-el dolgozol, és nagyon biztosra akarsz menni, akkor egyszerűen kapcsold ki az Aero-t, hiszen az ad némi többletterhelést a videokártyának. Bár megmondom őszintén ezzel sem nyersz túl sokat. (Kicsit olyan, mintha a fent nevezett konténer nélküli kamionban cipő és ruha nélkül szállnál be, hogy kevesebb legyen a súly.)


Szerintem ha egy közepesen erős videokártyát választasz, akkor az elég. (Mondjuk kinézel egy számtech boltot, megnézed az árlistát, és középre böksz.)


Ha otthon játékra használod, az már mérvadó lehet, hiszen ebben az esetben ugye konténert kapcsolsz a kamionra.


A videokártya driver hibájának, meg a többi hardvereszközzel való ütközésnek már legalább értelmezhető valószínűsége van, még ha ez is kb. konvergál a nullához.


Persze érdemes szakmai fórumokon is feltenni a kérdést. Én ugyan informatikus vagyok, de a videokártyák terén nincs átfogó, mély tapasztalatom, még ha jobban is ismerem az átlag usernél ezeket.

2011. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 8. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!