Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik, ha nem azonos...

Mi történik, ha nem azonos órajelű RAM-ot használok? Illetve honnan tudom, hogy az alaplap mit támogat?

Figyelt kérdés
Jelenleg van 2 GB DDR2-es ramom, everest szerint ez 400 Mhz-esek, ami kicsit meglepett...havertól vennék meg új ramot, mert neki nem kell, órajelét nem tudom. A lényeg, hogy a ram foglalat adatai között melyik az ami nekem fontos lenne? everest olyat ír, hogy valódi órajel és effektív órajel. Próbáltam érthetően megfogalmazni, várom a válaszokat és előre is köszönöm.
2011. nov. 8. 13:38
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Nem véletlen a DDR (Double Data Rate) elnevezés. A valódi órajel 400 Mhz, ami a technológia miatt duplának kell venni, tehát effektíve 800 Mhz.
2011. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kezdem érteni :) ment a zöldkéz :D
2011. nov. 8. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy ha magasabb órajelű ramot teszel bele mint a régi akkor a régi sebessége lesz a szűk kersztmetszet.
2011. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, ezt olvastam :D köszi :D
2011. nov. 8. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!