Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy microSD kártyával van...

Egy microSD kártyával van gondom, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Sajátgépben(Windows) azt írja megnyitásnál, hogy nincs megformázva, felajánlja a formázást, de formázás helyett kiírja, hogy nem lehet formázni. A hardver tulajdonságainál, ha a kötetet megpróbálom beolvastatni, akkor az állapota:olvashatatlan. Próbáltam az Easeus Partition managerrel, az legalább a méretét felismeri, de az sem tudja formázni. Megpróbáltam még Linux alatt Gparted-ot is, de az fel sem ismeri.

(A kártyát adapterrel kártyaolvasóban, illetve fényképezőben is próbáltam, fontos adat nincs rajta)


2011. nov. 9. 01:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd, nem vagyok benne biztos, de szerintem annak annyi. Lehet hogy leejtetted a fényképezőgépet, vagy amiben használtad. A MicroSD-k elég törékenyek, vagyis lehet hogy nem látni külső sérülést, de benne gond van. Szóval a memóriájával nem lehet gond, csak ha kiég, viszont, ha picit meghajlítják, a fogacskáitól vezető hajszálvékony huzalok megsérülhetnek, ez akkor is bekövetkezhet, ha elejted, mint már mondtam. Ha tényleg ez a gond, kár vele bajlódni. Egy mem.kártya nem drága, vegyél egy újat..
2011. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kártyát sikerült leformázni egy laptoppal( beépített olvasó, win7), már a telefon is érzékeli, amiben használom, de a gépem még mindig nem. Valamint a mérete az eredeti ~1,8 GB helyett kb 840 MB lett formázás után. Ezek szerint a win7 alapból le tudja kezelni, ha rossz szektorok vannak rajta, de ennek xp alatt legalább partition manager-rel mennie kellene. Vagy lehet, hogy a kártyaolvasó, meg a fényképező a bűnös, amikkel csatlakoztattam a gépre?
2011. nov. 11. 00:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet....
2011. nov. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!