Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya a hibás? Vagy...

Videókártya a hibás? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

Abban kérném segítségeteket, hogy egyik nap elszállt a kép a monitoron, nem adott képet. Kipróbáltam a monitort egy másik gépen, azzal semmi gond. Mondom oké, akkor tuti a videókártya a ludas, hát átraktam egy másik gépbe, és nem adott képet, ''No signal input''. Mondom jó, veszek másik videókártyát. Hát ma vettem egyet, berakom a helyére minden, az új kártyát. és nem ad képet ugyanúgy= (Mi lehet a hiba?



Megjegyzés:Régi videókártya tipusa: Inno 3D Nvidia 6600GT 128megás

Új:Sapphire HD 5450 512megás ,mind a kettő PCI-Express csatis.Előre is köszönöm.


2011. nov. 9. 14:29
 1/8 A kérdező kommentje:
[link] itt az új kártyáról egy link is!
2011. nov. 9. 14:40
 2/8 anonim válasza:
alaplap vagy/és tápegység
2011. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen?:Sés ha alaplap,akkor szervízelni érné meg jobban,vagy vegyek egy másik alaplapot? Ha valakinek van más ötlete a hibára,szívesen fogadom.
2011. nov. 9. 15:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Hááát, nehéz kérdés, attól függ mennyibe került és modern-e az alaplap, vagy pdig régebbi, mert ha régebbi, akkor annyit tudsz csinálni, hogy megnézed a kondikat nem púposak-e, ha pedig újabb alaplap, itt is még szóba jöhet a kondis téma, de az már kicsit bonyolultabb feladat, mert elég sok rajta az SMD alkatrész, de meg lehet nézni, ha pedig garis akkor egyszerű a mgoldás...

Ilyen esetben még szóba jöhet a proci is, vagy a ram, hog nem érintkezik rendesen nézd át őket, vedd i, majd tedd vissza hátha megoldódik, de általában olyankor sípolni szokott ha nem érintkezik valami, vagy esteleg nem vetted figyelembe, hogy a kártyának közvetlen tápkell ami annyit tesz, hogy a tápból kijövő egyik vezetéket rá kell dugni a kártyára, az én esetemben a floppy meghajtóét (x1650 a kártyám), vagy pedig egyszerűen csak gyenge a táp, vagy befuccsolt! Most így ennyi jutott eszembe a leírásod alapján!

2011. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

És ha púposak a kondik, akkor vagy kicseréled a hibás kondikat azonos tulajdonságú/értékű kondival, ha értesz hozzá, ha pedig nem, akkor vagy haver aki ért hozzá, végső esetben új lap!

2011. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a RAM kivevős,visszarakós dolgot,kiváncsiság képpen kivettem a ramot,és anélkül indítottam a gépet,SEMMI csipogás,akkor meghaét az alaplap???Mert cssipogni kéne,ha nincs valami a helyén,vagy nincs bent..
2011. nov. 9. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:

ööö, az új kártyát próbáltad másik géppel?

Ha a kártya a másik gépen megy, akkor alaplap:(

2011. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy utoljára megpróbálhatod még az elem kivételét az alaplapból, ez reseteli a biost! Elemet kiveszed, vársz pár percet, vagy ha türelmetlen vagy akkor összezárod az elem érintkezőjét A LAPON, azt a kis 2 fémlemezt egy csavarhúzóval avagy akármivel ami vezeti az áramot!!

Ha ez sem válik be akkor sajnos kuka az alaplap!

2011. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!