Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az miért van hogy bent van a...

Az miért van hogy bent van a gépben egy 512-es és egy 1gb-os ram és ha először kapcsolom be akkor csak az 512-es megy, ha pedig csinálok valami olyat ami leterheli pl. : játék és utána újraindítom akkor pedig az 1gb-sal indul el?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mióta csinálja ezt? Újratelepítés, új RAM? Talán a bios-ban elállítódott, esetleg automata választásra állt át, vagyis alapból azt kezeli, amelyikre szüksége van (vagyis az 512-es), majd ha terheled, aktiválja az 1 GB-ost. Nézz utána a bios-ban.
2011. nov. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ majd még megpróbálok valamit :)

Amúgy mióta megvettem bele az 1gb-os ramot azóta van így. Arra gondoltam hogy lehet hogy az időzítését kellene átállítani mert a biosban már mindent próbáltam csak még azt nem mert azt nem tudom hogy hogy kell átállítani.

Ja és még ha csak az 1gb-os van benne akk meg csak csipog vagy csak simán be se indul :S

2011. nov. 10. 22:24
 3/8 A kérdező kommentje:
azt előbb elfelejtettem hogy már az újratelepítést is próbáltam nem egyszer és úgy se jó :(
2011. nov. 10. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csipog az 1 GB-ossal akkor az új RAM a hibás. Póbáld bele a haverod gépébe, ha ott jó vagy Bios hiba vagy az alaplap foglalata hibás, akkor cseréld fel a ramok pozícióját.
2011. nov. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de az nem hiszem hogy hibás mert mint már mondtam ha újraindítom akkor pedig az megy
2011. nov. 14. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg a Bios-ban kell keresni a hibát. Hülyén hangzik, de talán azt hiszi Dual-Channelben megy.
2011. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát az lehet és hogy tudom átállítani, hogy "ne higgye" azt? :)
2011. nov. 14. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen Advanced Configurations-t keress, vagy DRAM beállítást, vagy PC Configurationt. Szóval nézelődj, hátha megleled.
2011. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!