Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ati Radeon HD4850 512MB...

Ati Radeon HD4850 512MB DDR3-as kártyáról váltás Ati Radoen HD6850 1GB DDR5-re. Milyen teljesítménybeli különbségre számíthatok?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá! Fejleszteni akartam,és ezt a kártyát javasolták nekem. Egészen pontosan egy Sapphire termék lesz.


Ez a kártya a most jelenleg a kapható kártyák közül milyen? "ranglétrán" hol helyezkedik el? (mármint alsó-közép kategória stb) nVidia oldalról melyik az a kártya amelyik hasonló teljesítményű?


Köszi a válaszokat!


2011. nov. 11. 03:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Óriási, legalább 100%-os teljesítménynövekedésre számíthatsz. Ez a kártya jelenleg egy erős középkategória, nVidia oldalról a GTX560 szintje, bár annál valamivel gyengébb, az inkább a 6870-el van egy súlyban.
2011. nov. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

GTX 460 tól erősebb 560tól gyengébb

én a nyáron váltottam 512es 4850 t 1gbos 6870re, picivel erősebb, de hatalmas a javulás

2011. nov. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Remek kártya, nem fogod megbánni a fejlesztést, ha beruházol egyre.

Azért azt hozzátenném, hogy a 4850 is egy jó kártya, pár éve abszolút ajánlott vétel volt és bizony még ma is elég a legtöbb játékhoz, mondjuk 1440x900-as felbontásig bezárólag. Tehát ha nem fullHD-ban játszol, nem biztos, hogy akkora teljesítménynövekedést észlelsz, pusztán azért, mert manapság a mérce már az 1920x1080-as felbontás. Bár a rosszul optimalizált játékokban biztosan megérzed majd, no és persze mindent kimaxolhatsz vele.

Ha viszont nagy felbontásban játszol, ott igazán megmutathatja az erejét!


Egykébként a HD6850 egy közép, felső-középkategórás kártya, azt hiszem. Pont ott van a ranglétrán, ahol anno a HD4850. Ez a számozásából is látszik.

Ha van alá egy 4 magos procid, a GTA4-et is fullra húzhatod. :)

2011. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

A GTX460 egy picit jonb, de már a GTX560 mögött elmarad.

Am jó kártya jelenleg egy játékot tudok amivel nem teljesen birkózik meg az a Witcher 2(BF3t még nem próbáltam).

Annál is annyi hogy az übersamplinget le kell venni.

Mint láthatod nem hosszú a sor. Szóval ez egy jó kártya.

2011. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 11. 15:49
 6/25 anonim ***** válasza:
gondolom az előttem szóló full HD ban játszik, és mivel nem cserélsz monitort akkor neked úgy max 1600X900as lehet a monitorod
2011. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:

Ha normális vas van alatta,akkor egy egy alap hd4850-hez képest kb olyan 60-70% al gyorsabb a HD6850.Kb 10%al gyorsabb a gtx460(kivéve,ha az AMD-s vga alatt több kakaó van)és az 560 meg 30-40-al tud többet,amivel a hd6870-el van egy szinten plusz,mínusz alapon 5%-al.

De én nvidiát javaslok jelenleg,mert az AMD-s vga-val rengeteg probléma van játék teljesítmény meg megjelenítés szempontjából álá RAGE

2011. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"De én nvidiát javaslok jelenleg,mert az AMD-s vga-val rengeteg probléma van játék teljesítmény meg megjelenítés szempontjából álá RAGE"

Hagyjuk már az ilyen feltevéseket.

Amúgy meg egy ku..va játék miatt már rossz a gyártó?

2011. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:

Ez csak 1 példa volt a sok közül.Érdekes,hogy a rage elmegy simán,hasonló teljesítményű nvidián.de ha többet akarsz tudni.Akkor saints row the third,ami AMD-s játék,mégis játszhatatlan,ga4,ha vissza emléxel,stalker a 2. és 3. része is,ott nem volt jelentős,de több mp-re megállt a játék,AVP 2010 és több olyan játéknál előfordul az akadozás,ami nvidia physixet támogató gémek AMD-s vga-n lelassulnak.És sok játéknál előfordul,hogy pl stabil framerate alatt akadozgat pl amikor 40-50 FPS van.

Ívan még pár ilyen játék,ami az elmúlt kb 1-2 évben megjelent,ha nagyon akarod,akkor az összeset összegyűjtöm neked.nekem volt nvidiám és az alatt csak 1,azaz 1 játék futott szarul,az meg a motogp 07 volt.nem vagyok egyik gyártó szimpatizánsa sem,se nvidiás,se AMD-s,de ezek tények,viszont pl egy 560 meg egy 6870 is átlagosan 50 ropi és az nvidia mellet vannak extrák,ami az AMD-nél nincsenek.

2011. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

JA a PhysX viccnek is rossz.

Amúgy AMD alatt ki kell kapcsolni és nem szaggat, de ehhez ész kéne. Amúgy baromság hogy az AMD nem versenyképes. Általában jobb az ár/érték arányuk és az egy kategóriában lévők fogyasztása többnyire kedvezőbb. Szóval a tényeid csak nv majmolás.

2011. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!