Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges két gépet összekötn...

Lehetséges két gépet összekötni UTP-vel adatmentés céljából?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam hogy Cross-os kábel kell hozzá,meg hogy távoli asztali kapcsolatot kell létrehozni...

Bár a kapcsolat létrejött,a két gép látja is egymást de távoli asztallal valahogy nemtudok belépni arra a gépre, ahonnan az adatot szeretném lementeni a sajátomra.


2011. nov. 12. 16:11
 1/5 A kérdező kommentje:
A sajátomon Win7 home van,a javítandó gépen általában Xp Profi...
2011. nov. 12. 16:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor kiveszed a gépből a vinyót, ha IDE csatis, és egy másik vinyó/meghajtó mellé akarod tenni és azok masterek akkor át jumpereled slave-vé azt vinyót amit kivettél és annyi, Ha pedig SATA-ás akkor még könnyebb a dolgod, nem kell csinálni semmit egyszerűen átteszed és kész!
2011. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,pont a vinyókivételt akartam ezzel kiküszöbölni.Pláne ha garis,lematricázott oldallapos,akkor meg felesleges belenyúlni hardveresen ha szoftveresen szar.A vinyókivételes megoldást már régóta csinálom,csak egyszerűbb lenne 1 darab utp-t cipelni magammal,külső házat meg külső vinyót hátrahagyva.

Tehát én a szétszedésmentes adatmentésre keresek választ,amihez nemkéne külső vinyó...

2011. nov. 13. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Jah értem, akor még van egy olyan megoldás, hogy ethernet kábellel ruteren keresztül kötöd össze a két gépet, majd helyi hálózatot állítassz, be ez egy kicsit bonyolult, nekem sose sikerült elsőre.... És egy párszor újra kell indítani miatta a számítógépet, de meg lehet csinálni!

Hálózati helyeken jobb gomb, tulajdonságok.

ablak bal oldalán otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása. innen kezdve értelemszerűen állítgatni a kérdésekre a válaszokat.

Mindkét gépen el kell intézni. Értelemszerűen.

2011. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. nov. 14. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!