Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haverom Acer Aspire 5535...

Haverom Acer Aspire 5535 laptopja nagyon melegszik. Néztem Aida64-en, alapjáraton 80°C a CPU, ha Stress testet futtatok, akkor közel 100°C - Nem hajtottam inkább addig, míg a 100°C-ot elérte. Lehet rá valami megoldás?

Figyelt kérdés
Használ plusz hűtést a gépre, de nem segít.
2011. nov. 15. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy energiatakarékos módban van és passzív a processzor hűtése. Ha nem a windowsos "power plan"-eket (gőzöm sincs hogy hívják magyar windowson, gondolom vmi teljesen más :D ) használja, hanem az Acernek van vmi programja erre, akkor ez még inkább előjöhet (nekem is volt már, igaz Asuson, sőt, elértem a 105°C-ot is, h lekapcsoljon).

Szóval ez az első tippem, a másik pedig a kosz (ha régi a masina)

2011. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kikapcsolni gyakran kikapcsol, ez a baj. Everest nem adott információt arról, hogy mekkora a fordulatszáma a CPU ventilátornak. HDD (Hitachi) hőmérséklete 45°C körül volt.

Nem tudom, milyen power plan beállításokat használ haverom a gépén, de komoly a probléma, gyakori a vész leállás (mert eléri azt a bizonyos hőfokot).


Megnézzük majd, van-e valami beállítási lehetőség erre.

2011. nov. 16. 00:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég könnyű eldönteni, odateszed a kezed a hűtőbordához, ha nem jön belőle semmi, akkor meghalt a hűtő, ha kicsit jön a meleg, akkor passzívon van, ha fújja, mint az állat és rohadt hangos, akkor aktívon.


Átállítani a Vezérlőpultban lehet, ott "power options" (zöld elem és egy dugasz az ikonja), ott a listában az aktuálisra mész, megnyílik egy ablak, ahol alul egy linken részletesen be lehet állítgatni. Ott kikeresed a hűtést, és ha passzívon volt, akkor aktívra teszed.

Lehet, hogy újra is kell indítani, szerintem nem.

Ilyesmi: [link]

2011. nov. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az is egy tipp, hogy baromi poros lehet, próbáltad már kitisztítani a ventillátort és a hűtőbordát?
2011. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gép ki lett tisztítva, megnézem majd, mit lehet tenni esetleg az energia gazdálkodási beállításoknál.
2011. nov. 16. 12:40
 6/8 A kérdező kommentje:

Van esetleg valami egyéb megoldás?

Haverom még mindig lusta volt kitisztítani a laptopját. (Pedig nem tartana sokáig)


Ha esetleg az nem jönne be, mit lehet tenni? Mondta, mikor megvette, akkor még nem volt ilyen baja, szóval esélyes lenne a porosodás.

2011. nov. 18. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Fejrefordítjátok, tüdőből jól átfújjátok a bordák közötti részt, és a ventillátor felőli oldalt is (én menet közben is szoktam, kapok is port a képembe)....ez kb 2 perces művelet, ha dől belőle a por, és utána hűvösebb a gép, akkor megvan a hiba oka...mondom 2 perc.
2011. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NSBandita válasza:
Nekem is ilyen gépem van és volt is vele ilyen gond.Egyszerűen fújd ki belőle a port.Utána nem hangoskodik nem pörög.
2013. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!