Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy hűtő jó am2-re akkor...

N3xT kérdése:

Ha egy hűtő jó am2-re akkor jó am3-ra is? Mi a különbség az am hűtő foglalatok között? És az inteleknél ez hogy van? Illetve inteles mehet amd-re oda vissza?

Figyelt kérdés
Zalman cnps9500 jó Am3 ra?
2011. nov. 22. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A lefogatókeret az összes AMD lapon ugyanolyan. Az Intel lapokon meg nem. A hűtő gyártójának weboldalán ott a pontos kompatibilitási lista. CNPS9500-asból meg többféle is van.
2011. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem AM2-es procim van, a hűtést nem ismerem, mert annyira egyszerű. A lényeg hogy kicsit kisebb a foglalatnál, de jól van rögzítve, így nem mozog. Ha kisebb az nem gond,csak ne legyen nagyobb... A FFFene! Irogatás közben megnéztem néhány képet, és ahogy láttam, az AM3 foglalaton téglalap alakban helyezkedtek el a csavarok helyei, a ventillátoron viszont szabályos négyszöget alkotnak. Szerintem nem fog rámenni, csak ha nem szerzel hozzá valamit amivel odafogathatod. Jó kis hűtés, kár lenne másikat nézni...
2011. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van olyan CNPS9500-as, amelyikhez van leszorítókeret AMD foglalathoz is, meg van olyan, amihez nincs. Csak abból, hogy CNPS9500, nem lehet megállapítani, hogy neked melyik van. Esetleg nézd meg, mit adtak hozzá, ezt mi nem tehetjük meg helyetted.
2011. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy én a CNPS9500-asból eddig csak egy típussal találkoztam, de ki tudja...
2011. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen igen, elvileg lennie kell egy keretnek is, az fogatja hozzá a foglalathoz. ha a keret passzol, akkor OK.
2011. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg kapok hozzá olyan lefogatót ami jó am2-höz, akkor am3 ra is rámegy? az hogy milyen proci az meg lényegtelen ugye?ha betakarja a proci egész felületét a hűtő és frankón rá lehet szórítani akkor baj nem lehet ugye? ha meg bizonytalan akkor vagy nem használom, vagy egyből bios, és nézem a hőmérsékletet, de be van állítva hogy 60 fok max. gondolom csak kikapcsol akkor. vagy tévedek?
2011. nov. 22. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól tudod, 60 fok felé érve egyből kikapcsol. És szerintem jó lesz, próbáld ki!
2011. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Panda Péter ***** válasza:
AM2-től felfelé teljesen jó az összes szabvány felfogatójú hűtő az összes szabvány műanyag keretre. sőt, az FM1-re is jó (és valószínűleg az FM2-re is jó lesz). na ezért is jó az AMD ;)
2011. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pbalee válasza:
Adott nálam 2 gép konstrukció. Egy AM2-es Amd Athlon 64 X2, gyári hűtővel. A másik egy Amd phenom ii 925 szintén gyári. Utóbbi elég hangos. A kettő hűtője, majdnem ugyanaz. Rárakhatom a sokkal régebbit a újra? A lefogató ugyanaz.
2019. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!