Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb laptop videókárt...

Melyik a jobb laptop videókártya? Intel GMA X4500HD vagy AMD Radeon HD 6250

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 06:23
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Egyértelműen az AMD Radeon. Az Intel chipsetes IGP -k kb. arra jók hogy színes képet adjanak. Iroda célok, filmezés stb. Ezzel az AMD Radeon -al meg van némi esélyed játszani is.
2011. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. És ha a jelenlegi 2 GB rendszermemóriát 8 GB-ra bővítem, akkor a videókártya teljesítményét még feljebb tudom vinni ezáltal?


Most ezt írja: Összes elérhető grafikus memória 949 MB


Dedikált grafikus memória 384 MB

2011. nov. 25. 08:30
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
Semmi sem érnél vele. A laptopokat amúgy sem játékra találták ki, főleg az ilyen alsó kategóriásakat, amikbe IGP -t szerelnek.
2011. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem játszani akarok vele, hanem 720p-s videót nézni. És annál a 2 GB rendszermemóriával kicsit szaggat. Ez megoldódna szerintem RAM bővítéssel?
2011. nov. 25. 08:45
 5/9 A kérdező kommentje:
*szerinted
2011. nov. 25. 08:46
 6/9 anonim válasza:

lehet.

vagy mondom én olyat: használja is a gép a Radeon-t, vagy az intelre van állítva?

vannak energiagazdálkodási és egyéb módok, beállítások, amik befolyásolják ezt! nyilván takarékos módban integrált pöttyel beszaggat a HD videó.

2011. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a 6250 a c-50es brazos proci integrált videóvezérlője. 3dben nem egy erőgép, de 2ds megjelnítéshez így filmezéshez ideális, hardveresen képes gyorsítani a 720 de a fullhd tartalmakat is. éppen ezért nagyon nem kéne szaggatnia.

az intel pont az h prociban erős, de integrált vezérlői teljesítményben a béka segge alatt vannak. így a filmnézést meg úgy mindent javarészt a procinak kell számolnia, ami nem éppen erre való, így hd, fullhd és afölötti felbontáson vagy elkezd szaggatni, vagy a kis 6250hez képest többszörös fogyasztással képes csak ellátni a feladatát, ami egy laptopnál nem éppen jó dolog

2011. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és a memória mennyiségének növelése hacsak nem határértéken mozog, akkor szinte semmilyen befolyással nincs a gép teljesítményére (oké vannak kivételek, pl az új APUk nagyon meghálálják ha kapnak még egy modult dual-chanelbe)
2011. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És konkrétan ebbe a gépbe ha tennék még RAM-ot, az segítene, hogy ne szaggasson a 720p-s videó?


Itt egy link: [link]

2011. nov. 25. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!