Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap csere hogyan?

Alaplap csere hogyan?

Figyelt kérdés

Adatok:

Régi alaplap: MSI K9-VGM

Új alaplap: Gigabyte fejből nem tudom a pontos nevét!


Nos! Hogy kell kicserélni?

Nekem mindegy hogy újratelepítéssel vagy a nélkül csak magyarázza el valaki!


Hallotam az alaplap csere utáni kékhalálról! Erről mit gondoltok?


2011. nov. 26. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha ez kérdés, akkor ne te csináld.


egyébként:

leszeded a ház oldalát, lehúzol minden kábelt az alaplapról, majd kiszedsz minden hardvert ami az alaplaphoz csatlakozik kivéve cpu. kicsavarod az összes csavart ami az alaplapot a házhoz fogja. majd a cpu hutot fogva kiemeled a lapot a hazbol ovatosan.

ezutan minden mehet visszafele, majd egy win install és nem lesz kek halal.

2011. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindent kiszerelsz a gépből.

Kiveszed a régi alaplapot a házból.

Manuál szerint szükség esetén a konfigodnak megfelő pozícióba rakod a jumpereket.

Beszereled a házba az új alaplapot.

Bekötöt ház csatlakozóit.

Beszereked a procit és a ramokat.

Beszereled majd bekötöd a tápot.

Bővítőkártyák, merevlemezek, optikai meghajtók stb.

2011. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hidd le jobb ha van a közelben egy hozzáértő mivel elsőre nem biztos minden menni fog.
2011. nov. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az összeszerelést azt értem tudom, hogy mit hova kell kötni stb... A kékhalálos résztől félek! De ha a win-t ujrarakom akkor nincs kékhalál?
2011. nov. 27. 09:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Alaplap cserénél újra kell telepíteni. Sokan nem teszik ezt és akkor szokott kékhalálozni. Persze Win7/Vista alatt lehet olyat játszani hogy felismeri nem ismeri, de ezt inkább hagyd. XP alatt meg meg se próbálj ilyet.

Szóval telepítsd újra a rendszert.

2011. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire különbözik a két alaplap, ez elsősorban nem a gyártótól, hanem chipsettől függ. Ha nem jelentősen, Megy minden tovább. Csak a megváltozott hardverek drivereit kell frissíteni. Ha jelentősebb az eltérés, alaplapi drivereket kell leszedni, az újakat pedig telepíteni.

Ha tutira akarsz menni, vagy kevésbé vagy jártas a géped lelkivilágában, egyszerűbb újratelepíteni.

2011. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem lessz
2022. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!