Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a processzor megközelítőleg...

Ez a processzor megközelítőleg meddig lesz jó?

Figyelt kérdés

INTEL Core i5 2500K

Más nem érdekel csak ez! Vélemények, tapasztalatok jöhetnek! :) Megközelítőleg hány évig lesz "jó" proci?


2011. dec. 4. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jó? Mire jó?

Játékra? Tök felesleges, de ha téged más nem érdekel hát legyen. Játékra szerintem 3 évig is.

2011. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Panda Péter ***** válasza:
attól függ, hogy a programozók mennyi idő alatt kapnak rá az APU-kra való optimalizálásra. ha hamar, akkor nem sokáig. ha nem sietik el, akkor néhány évig biztos elég lesz.
2011. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem csak játékra! De miért gondolja itt mindenki hogy mindenkinek csak játékra kell a gép?? :O
2011. dec. 4. 23:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbben "gamer" néven iszonyat felesleges CPU-kat pakolnak a gépekbe hogy be legyenek biztosítva. Viszont ha dolgok mögé látnának... Amúgy mit értesz nem csak game alatt.
2011. dec. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a piac egyik legjobb procija. Bőven elég csúcskategóriás VGA kártyák mellé is, ha játékról van szó, és nem hagy cserben processzorintenzív alkalmazások közben sem.


Viszont ha nekifekszenek az APU-knak, az tényleg nagyon betehet neki, de szerintem ez nem egy-két éven belül lesz. Az intel több, mint a piac háromnegyedét uralja, viszont APU-ban sehol nincs, szóval nem hiszem, hogy hagyná magát könnyen kigolyózni.

2011. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megjegyzem nemrég vett egy barátom a javaslatomra egy ilyen procit GTX460-nal. Ő játék mellett sokat dolgozik Adobe Premierrel, és nagyon meg van vele elégedve.
2011. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az intel is nekifekszik az APU-nak nem csak az AMD. Ez a fejlesztők szemében elég nagy érv lehet.

Am én is megvagyok elégedve az i5 2500K-val.

2011. dec. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sőt APU felépítésben hasonlón dolgoznak értem ez alatt hogy az intel ivy-nél a GPU rész ugyanúgy az Open CL-t és C++ AMP-ot fogja támogatni.
2011. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az most egy dolog, de az AMD-nek egy nagy múltú VGA részlege van (ex-ATI), és ezt nem egy generáció alatt fogja behozni. Az Intel az x86-hoz ért nagyon, az IGP-it is erre alapozta, azért voltak olyanok, amilyenek. Az alapjaiban hasonló működés még nem sokat jelent.
2011. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Panda Péter ***** válasza:
igen, ahogy Hart is mondja, az Ivy Bridge már APU lesz, méghozzá ugyanolyan kódokat fog futtatni a GPU ré
2011. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!