Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépházban lévő (12 cm)...

Micsinai kérdése:

Számítógépházban lévő (12 cm) -es ventillátorokat a tápegységbe kell belekötni ugye?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 19:10
 1/5 tamasoft ***** válasza:

Ha azt mondom "NEM", az meglepő? A modern ventilátorokat az alaplap kezeli, vezérli és látja el táppal. Ez által kivételt képez a tápegység hűtésére szolgáló ventilátor, ami a táp része, tehát külön bekötni sem kell.

Mindezek ellenére bizonyos ventilátorok alkalmasak arra, hogy a tápra közvetlenül rá lehet (kell) kötni, de ezek elavultnak számítanak manapság. És meglehetősen ritka 12 cm-es verzióban.

2011. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt lehet, hogy csak én nem értem. Amikor megveszed a tápegységet akkor általában benne van a ventilátor (kivétel a passzív). Szóval te a ház ventilátorra gondolsz. Azt csak fel kell szerelni és rákötni az alaplapra és készen is vagy.
2011. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen rosszul értelmeztem bocsánat. (a sok meló)

Azt csak az alaplapra kell rákötni nem a tápegységre. Bár átalakítóval a tápra is rálehet.

2011. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta, az alaplapra kell kötni, de van olyan amelyiken van molex csati is, így a tápra is rá lehet.
2011. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem én köszönöm a (ház) rendszer hűtésre gondoltam, mivel kezdő vagyok beszerelés terén esetleg valaki tudna linkelni egy képet és elmagyarázni hogy egy alaplapra hova lehet 8 ventillátort rákötni? vegyük pl a ASUS Maximus IV Gene-Z alaplapot
2011. dec. 6. 19:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!