Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vinyó és meghajtó probléma,...

Vinyó és meghajtó probléma, mitől van?

Figyelt kérdés

Az lenne a bajom hogy vettem egy vinyót és nem tudom felismertetni a géppel ide-s.Mikor csatlakoztatom akárhogy bármelyik alaplapi ide-s csatiba vagy akárhogy jamperolom sehogy nem jo,jamper nélkül sem.Egyszer bejött minden de ujrainditottam utána ugyan ugy semmi.bekapcsol a gép lindul kattan eggyet az alaplap utána meg kiirja hogy ne talál vincsesztert.

de csak egy fekete képernyő jön be és anyi.

meg még az lenne hogy mikor szereltem a gépet menetközbe bedugtam a meghajtót é a gép kikapcsolt de azota ne kapcsol be a meghajto nem pörgeti a lemezt meg ki se adja a tálcát,a led se világit.de néztem fázis ceruzával kap áramot.


2011. dec. 7. 08:58
 1/4 _Jessy_ ***** válasza:

Ha BIOS-ban be van állítva, hogy az adott IDE csatornán nincs semmi, vagy valami konkrét meghajtó van beállítva, akkor nem fogja felismerni. Ennek érdemes elsősorban utánanézni.

A másik dolog, gondolom CD meghajtóról van szó. Ott cs.ted el, hogy menet közben bedugtad. Valószínűleg eltávozott az örök vadászmezőkre.

2011. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de ha kap áramot akkor is baja lehet a meghajtonak.?
2011. dec. 7. 09:17
 3/4 csacsi2 ***** válasza:
Szerintem az első válaszoló jól mondja! Legközelebb áramtalaníts és úgy dugdoss. Ha a vinyó fej középen ragad, nem áll alaphelyzetbe akkor attól még pörgetheti. Az alaplapban meg akármi is tönkremehet, kuka!Próbáld frissíteni az alaplapi driver -t, ha az sem megy, vidd szervízbe, ott bemérik és mondanak egy árat (tanulópénz)!Lehet hogy a zárlattól nullázódott a Bios, nézd meg és állítsd be merevlemeznek, boot-ra. Természetesen az optikai meghajtót addig kösd le, és egyesével próbálgasd!
2011. dec. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 _Jessy_ ***** válasza:
Áramot vezethetsz egy fadarabba is, attól még nem fog CD-t olvasni :)
2011. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!