Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani monitorokat...

Tudnátok ajánlani monitorokat ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

Elsőnek is lenne pár kérdésem.

Az 1920x1080 és a 1920x1200 pixeles felbontás között van akkora különbség hogy megéri a 1920x1200est venni?

Másik hogy azt hallottam hogy a DVI csatlakozó az jobb minőségben tudja kivetíteni a full HD jelet, mint a D-sub vagy a HDMI. Igaz ez?

A válaszidőnél lényeges hogy mekkora mondjuk 5 ms alatt is? Érdemes kisebbet venni? Főleg gamelésre gondolok, mert ugyebár ott nem mindegy, de érzékelhető egyáltalán 5 ms alatt?

És akkor most a feltételek:

Minimum egy 24 inches monitort szeretnék, ha az első kérdésre a válasz igen, tehát sokkal jobb az 1920x1200 pixeles akkor azzal, illetve ha a DVI tényleg jobban kiadja a fullHD-t akkor DVI-vel ellátott monitort tudnátok ajánlani?

Ja, és ez olyan 40ezerbe (max pici plusszal) beleférne?

Előre is köszönöm annak aki válaszol illetve ajánl monitorokat.


2011. dec. 8. 20:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve az elfelejtettem írni, hogy a TV-tuner nem fontos, sőt nem is baj ha nincs benne, mert csak dob az arán, tévézni meg nem a monitoron szoktam
2011. dec. 8. 20:55
 2/15 tamasoft ***** válasza:

Jók a paramétereid, de ilyen jó monitort 40-45-ért ma még nem lehet kapni. Kis kiigazítás: a DVI jobb, mint a hagyományos ("kék")D-SUB, de a legjobb jelet egyértelműen a modern, digitális HDMI csatoló szolgáltatja. Ez ráadásul kép és hang átvitelére egyaránt, egy időben alkalmas.


Szerintem a válaszidő esetleges gyengesége 5 ms-tól látható igazán, 5 ms alatt sasszem kell hozzá. Szerintem az hogy 24"-os legyen sokkal lényegesebb, mint hogy a felbontása meghaladja a Full HD szabványt. Az 1920x1080 bőven elég még egy 24"-os monitornak is. Ötven alatt nemigen kapsz.


Most én ilyet használok, nagyon bevált:

[link]

2011. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Jenci ***** válasza:

Nincs akkora különbség a felbontások között.Ez amúgy is akkor számítana igazán,ha már elterjedt lenne az 1200-es felbontás.A másik a válaszidő: 5 ms alatt szemmel képtelenség látni a különbséget.Ez inkább reklámfogás.A képminőség szempontjából a HDMI és a DVI közel azonos minőséget produkál,mert mindkettő digitális.Mindkettő egyformán vetíti a full hd képet,de a HDMI előnyben van,az egyéb technikai megoldások miatt.


[link]


Itt válogathatsz.

2011. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint félreinformáltak a dvi vs. hdmi kapcsán. amúgy köszönöm a válaszotok. ha esetleg számít, ment egy zöld kéz.

még 1 kérdés felmerült bennem: LED vagy LCD? gondolom led, de egy megerősítést vagy pont egy cáfolást szeretnék, nehogy ezzel is bajban legyek.

2011. dec. 8. 21:42
 5/15 tamasoft ***** válasza:
Kinézetre, azaz látszatra majd ugyanaz, de a LED modernebbnek számít. Tartósabb, és kevesebbet fogyaszt. Annyit kell róla tudni, nem ördöngösség, hogy az LCD monitorok háttérvilágítását manapság két módon oldják meg, az egyik a hagyományosabb neon szerű megvilágítás, a másik a LEDes megvilágítás. Szóval a LED is LCD.
2011. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 CactusClone ***** válasza:
Jól mondják, a kis válaszidőt így feltüntetni csak reklámfogás. Ráadásul az sem mindegy, hogy milyen válaszidőt jelölnek. Fehérről feketére, vagy szürkéből szürkébe. Van,ahol kiírják, hogy válaszidő 2ms. nagyon szép, de az szürkéből szürkébe. A fehérből feketéje meg lehet, ugyanúgy 5 vagy 6 ms, ami egyébként nem rossz érték.
2011. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tamasoft ***** válasza:
Még egy dolog, ami csak megütötte a fülemet. Az LCD monitorok nem "vetítik" a képet, hanem képzik, kvázi megjelenítik. Bocs, nem rosszindulat, csak nem tudtam szó nélkül hagyni.
2011. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

21:05:


A HDMI pontosan ugyan olyan képet ad mint a DVI, mivel mindkettő digitális. Csak a D-Sub analóg.

2011. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

akkor ezek közül melyik a jobb? ahogy néztem ugyanaz, az lg névre megéri +4ezret adni?

esetleg jobb ajánlatok akkor ilyen paraméterekkel:

hdmi, 24", 1920x1080/1920x1200, 5 ms (vagy alatt) és max ilyen 45ért?

2011. dec. 8. 21:59
 10/15 tamasoft ***** válasza:
Mindkettő jó igen. Ezen a szinten, amikor két ennyire egyforma monitor közül kell választani a személyes szimpátia kell, hogy döntsön. Hátránya mindkettőnek, hogy nincs közvetlen HDMI csatolójuk.
2011. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!