Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rosszat tesz hosszú távon a...

Rosszat tesz hosszú távon a laptopnak ha nem kikapcsolom hanem csak hibernálom hogyha 1-2 óra múlva ismét használni akarom? Estére ki szoktam kapcsolni de ha mondjuk csak viszem valahova és használni akarom akkor hibernálás

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de várom nálam jobban hozzáértők véleményét én is!
2011. dec. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag hibernáláskor is kikapcsol, csak előtte lementi a memória tartalmat merevlemezre, és induláskor ott folytatja, ahol abbahagytad a munkát.

Nekem úgy van beállítva, hogy lecsukáskor hibernáljon.

2011. dec. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 csacsi2 ***** válasza:
Én nem használom a hibernálást, mert sok helyet foglal a merevlemezen. Inkább a STR -t (suspend to ram), beírja a memóriába és onnan éled. amennyiben tudja a gép. A Parancssorba (futtatásba cmd) írd be powercfg /a és kiírja mit támogat (s1,s2,s3) ehhez az S3 kell!
2011. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

win7 van a gépen. Az nem zavar ha helyet vesz el a merevlemezről, mert azért még van szabad helyem :)

Csak az a lényeg nekem, hogy akkor ugye nem csesz szét semmit benne? Hosszú időre nem szoktam hibernálni, max néhány óra, mondjuk mig elbuszozok a suliba, vagy ilyesmi, de mondom estére kikapcsolom

2011. dec. 12. 10:21
 5/12 csacsi2 ***** válasza:
Semmit nem számít, bár egy laptopnál fontos a hely, mert a hibernálás RENGETEG helyet foglal, ezért írtam! Amúgy (tapasztalat) ,nem árt néha rendesen kikapcsolni, mert akkor (indításnál9, derülnek ki dolgok és némely program (frissítés) igényli. Teljesen nem számít, mert ilyenkor az adatokat (hibernálás) a merevlemezre írja, tehát olyan mintha ki sem kapcsoltad volna! kivétel a szinkronizáció, pl a "net-ről lekérem" programok tudnak bezavarodni az időegyeztetés végett!semmi baja nem lesz!
2011. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van a C meghajtón 15 giga szabad hely, az direkt arra van hogy a windows ott szórakozzon magának. Azt eheti nyugodtan :D
2011. dec. 12. 18:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak egy idő után olyan szörnyen lassú lesz a kevés helytől a gép, hogy örülni fogsz ha lemegy hibernálásra...

Saját tapasztalat nekem 90GB-nyi adatot foglalt el a hibernálás mániám volt régen.....

2011. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ha nap közben hibernálgatok és este kikapcsolom akkor a kikapcsoláskor felszabaditja a hibernáláskor lefoglalt helyet, igaz?
2011. dec. 13. 07:21
 9/12 csacsi2 ***** válasza:
Nem!
2011. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hogy hogy nem? Ha hibernálom egyszer akkor az örökre lefoglal valamennyi helyet? :D

Vagy hogy?

2011. dec. 13. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!