Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1. Van a gépemben 2*1 gb...

Bence:) kérdése:

1. Van a gépemben 2*1 gb ramom,800MHz-sek, de nekem csak Piriform Speccy csak 339MHZ ír ki! Most akkor ez, hogy van? 2. Intel Corporation DG41RQ (LGA775) alaplapom van szeretnék 4 gb-ramot,2*2, milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Kingston, Kingmax, Samsung, ezek jó márkák. Mellelseg nekem is ezt csinálja, mindjárt ki is írom a kérdést. Szóval az a gond a gépeddel, hogy valamiért Self-Rate-on használja a RAM-ot. Magyarul a frissítési ráta a felén van, így a gyári gyorsasága felét használod, használjuk. Pontosan nem tudom miért van,, de ha rájövök, akkor majd elmondom hogyan kell megcsinálni. Nekem 1333 MHz-es RAM-om van és 667 MHz-en használja. Beszép lenne ha rendesen kihasználná...
2011. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

enyém is 800 helyett 348 mhz.

de durva, én is várom a megoldást:)

2012. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azthittem, hogy a suliban már kötelező a számítástechnika tanítása. Úgylátszik tévedtem. :)


DDR RAM, azaz Double Data Rate Random Access Memory.

Magyarul: dupla adatátviteli arányú véletlen hozzáférésű memória. Ebből következik, hogy az érték amit láttok, duplázandó. 339*2=678Mhz.

Hogy miért 678Mhz-en futnak a ramjaid, és nem 800-on az viszont jó kérdés. Szerintem két oka lehet, az egyik, hogy a biosban nincs megfelelően beállítva. A másik, hogy a két ram közül az egyik 667Mhz-es, és a másik modul alkalmazkodik a lassabb teljesítményéhez.

Valószínűsíthetően csak biosban nincs rendesen beállítva, tehát ott nézz körül.


Az első válaszadónál meg 667*2=1334Mhz. Szóval ki van az teljesen használva. :)

2012. jan. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, pedig az Everest és még néhány futtában feldobott program szerint is Self-Rate-on van a ram, vagyis nem maxon. Igaz, ha duplázódna, meglenne az eredmény. Bios-ban 800-ra van mindkettő állítva. Merthogy az alaplap ennyit támogat. Viszont mindkét RAM 1333 MHz-es így nem hinném hogy az egyik alkalmazkodik a másikhoz. És igen, tudjuk mit jelent, ha jól tudom az angolt már tanítják idegennyelvként. :-). Namost a második válaszolónak tuti a Bios-ban feljebb lehet húzni, mert biztos alapon van. De nálam még a 800-at se üti. Próbáltam már 64-bites rendszert, de az is csak Self-en használta, mindegy mit hogyan állítottam. CTRL+F1-el a Bios-ban előhívtam a rejtett menüpontokat, és ott azt írta hogy 3.9 US-en van és nem pedig 7.8-on. Na ok, ez még nem gond, viszont mikor maxra húztam a frekvenciát a procin, majd 200-ról 300-ra az FSB-t, elvileg 2.7 GHz-en kellett volna mennie, de még mindig 1.8-on megy. Már mindent próbáltam, de még a Voltage emelésre se reagált. Maxra húztam a feszkót és még mindig 40 fok alapjáraton, 50 terhelve. Na ezt kellene megfejteni. Mármint azoknak akik jártak Informatikára (merthogy én nem sokat).
2012. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon kevered itt a dolgokat.

1. A self-rate, vagy ahogy máshol írják self-refresh. Ennek végképp SEMMI köze a memória frekvenciákhoz. Ez egy algoritmus megnevezése ami frissíti az értékeket egy bizonyos idő alatt a memóriában. Konkrétan esetünkben 7.8 mikroszekundum alatt. Majdnem az összes mai ram self-refresh-es.

2. Egy 64bites rendszernek ismételten semmi köze a self-refresh-hez, vagy a memória frekvenciákhoz. Csak és kizárólag a memória mennyiségéhez van köze.

3. A Cas latency-t ne keverjük a self-refresh értékével. Mert tulajdonképpen két különböző dologról van szó. A self-refresh értéke nem változtatható.

4. Hogy miért nem tudsz tuningolni, az megint egy más kérdéskör. Írd le az alaplapod, procid, és ramod pontos típusát, hátha tudok segíteni. De a legjobb az lenne, ha külön kérdésben tennéd ezt. Mindenesetre a proci feszültségét ne nagyon állítgasd, mert könnyen tönkreteheti, vagy degradálhatja a processzorod, ha nem értesz hozzá (és látszólag nálad ez az eset áll fent) Ha meg valóban maxra húztad a feszültségét, akkor csoda, hogy még működőképes a géped. A processzorok nagyon érzékenyek a feszültségre, és általában kicsi határon belül állítható csak a feszültség értékük.

5. Amúgy az fsb állítgatásával általában a memória frekvenciája is változik. Tehát most már, hogy mindenfelé állítgattál mindent, azt se tudom távolról kizárni, hogy ha valóban hülye frekvencián fut a memória, akkor az nem e az elállított fsb érték miatt van e.

6. 667mhz-et írtál, tehát nekem továbbra is gyanús, hogy nem e csak a sima értéket írtad le. Némelyik programban (pl aida64, az everest utódja) a következőképp jelölik a memória frekvenciáját: Memória sebessége DDR2-1100 (550 MHz) Itt látható az amit már az előbb is írtam, 550Mhz-en futnak a ramok, ami effektív 1100Mhz-et jelent (ddr miatt)

2012. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ok, ezt értékeltem. Utánanéztem és igazad van. Namost új kérdést nem szerettem volna kiírni, de annyira nem is fontos a tuning. De egy kicsit érdekel, tehát a konfigom: AMD Sempron 3200+ 1.8 GHz, 2+1 GB RAM 1333 MHz, ECS C51GM-M alaplap, a többi gondolom nem érdekes. Még annyit írnék hogy már mindent próbáltam. Sokak szerint az összes értéket Auto-ra kell állítani, hogy tuning alatt magától állítódjanak és csak az FSB-t kell húzni, de úgy sem ment. Mindegy hogy 1.1 V-on megy a proci vagy 1.3-on, a hőmérséklet nem változott. Vagyis nem is állította át. Eddig nem érdekelt, viszont a FEAR 3 nevű játéknál muszáj lenne az a plusz...
2012. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!