Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte vagy Asus alaplapok...

Micsinai kérdése:

Gigabyte vagy Asus alaplapok a jobbak?

Figyelt kérdés
Venni akarok karácsonyra egy 1155-s foglalatú alaplapot 40-50 E Ft között de nem tudom miből válasszak és hogy ilyen árkategóriába milyet
2011. dec. 13. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ebben az ársávban általában csak minőséget kapsz minden gyártótól (akármilyen hihetetlen még az ASRock-tól is), de én mégis a Gigabyte mellett döntenék, ugyanis jó a kapcsolatom pár online nagykerrel, és úgy informálódtam hogy igencsak élnek a garanciális lehetőségükkel a népek az ASUS alaplapjukkal. Egyszóval, Gigabyte...
2011. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Gigabyte-ot soha nem vennék többet, support nulla, digitális vrm nincs, a hűtés pocsék, a bios update-et csak lesheted, ellenben van szuper tölténytáras-pisztolyos hűtőbordájuk. Szóval semmilyen szempontból sem ajánlom.
2011. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Első: Minőségi ASRock lapot talán már többet találni mint gigát és az ASRock még olcsón is tud jó lapot csinálni pl:ASrockH61/U3S3

Amúgy igen ASUS.

2011. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ASUS.

Pl ez:

[link]

2011. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 pitepeti válasza:

Giga azonos áron többet nyújt extrák szempontjából, Asus irreálisan drága, és csak a csúcs deszkái érik meg az árukat, amúgy meglehetősen fapadosak.

De ha csúcscuccra futja, akkor Asus

2011. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Giga azonos áron többet nyújt extrák szempontjából"

Szerintem második kommentelő elég világos volt, de úgy látszik még se...

2011. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mivel nyújt többet a Giga? Fos Etron USB3 vezérlővel? Vagy azzal hogy még UEFi sincs rajta? Vagy a szar supportal?

Giga hanyatlik, Asus meg az első.

2011. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ASUS Sabertooth P67? arról elég sok jót hallottam :)
2011. dec. 13. 18:12
 9/15 anonim ***** válasza:

P67-s lapot csak K-s CPU alá vegyél amúgy is az amit néztél inkább tuning lap.

Amúgy milyen lesz a CPU-d?

2011. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 pitepeti válasza:

Sabertooth nem kifejezetten gamer cucc, de jó azért.

A Giga ellenzőkkel meg nem vitázom, volt egy pár deszkám, igaz én 775-nél abbahagytam a fejlesztést, tehát e fölött akár igaz is lehet. De előtte ár/értékben alázta az összes P5B típusú lapot, akkor miről is vitázunk? P5B ma is 60-70 font használtan, giga 40 fontról indul.

Amúgy meg ha teheted, mármint tudsz szerezni akkor DFI. De ez elég szubjektív vélemény persze.

2011. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!