Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges az hogy windows...

Lehetséges az hogy windows update en kersztül frisüljőn a bios? Ha igen hogy lehet eszt kikerülni? Részletes válaszokat kérnék!

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 14:59
1 2
 1/14 lindmayer ***** válasza:

nem lehet

a bios frissítése csak és kizárólag kézzel lehet:

letöltöd a frissítést

kiírod cd-re

belépsz a bisba

és valahol (nem tudom pontosan) frissíted

tehát nem kell félned, hogy a windowsod frissíti a biost

2011. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia első válaszolónak :)


Azt elfelejtetted mondani ha van hozzá biosba támogatás


Ha nincs akkor floppy lemezre kell rámásolni a bios.rom fájlt de ennek lehet más is a neve a lényeg hogy bios legyen és.rom kiterjesztésű

ezután kell egy progi aminek a segítségével frissítjük a biost FIGYELEM!! HA VALAMIT ELRONTASZ BÚCSÚZOL AZ ALAPLAPODTÓL :(


A floppyn boot nak kell lennie :)


[link] olvasni való

2011. dec. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 lindmayer ***** válasza:

oké

elfelejtettem

de a kedves kérdező azt szerette volna megtudni, hogy ha a windows a biost is frissíti, akkor azt hogyan kell kikapcsolni

a válasz egyértelmű: a windows(és semelyik operációs rendszer) nem tudja frissíteni a biost

2011. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
:))
2011. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert egyszer a régi gépemen megjárta updateltem fojton a bios-t ahogy jötek a ki a frisitések és egyszer csak a gép behalt nem is lehetet vele tovább mit csinálni! Windows xp sp2 es volt rajta a mostanin windows vista home premium!
2011. dec. 18. 16:24
 6/14 JANIkettőezer válasza:
Már nem a kérdésre válasz, de azért tudd, hogy BIOS-t nem éri meg csak úgy frissítgetni. Ha minden rendben van a géppel, akkor inkább hagyjad. Csak akkor érdemes, ha valamiféle kompatibilitási problémák vannak egyes hardverekkel, de előtte jó utánanézni, hogy a frissítés megoldja-e a problémát.
2011. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem nem is akartam vata uj a gép csupán kiváncsiságbol kérdeztem ezt kőszi hogy figyelmeztetetek! Mert nekem a szervizbe ahová vittem a régi kompim azt mondták hogy szokot a microsoft fals bios informáciokat kiadni update formában! És hogy az azért volt mert nem volt orginális windows a gépen és azert halt be a gép!Mit szoltok ehez?
2011. dec. 18. 16:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Milyen gép volt és mi volt a hiba ?
2011. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ECS Geforce 6100 SM-M Egyszer csak nem akart bekapcsolni előszőr hanem 3,4 szer kellet ujrainditanom hogy felemeje a rendszert és ez csak utána romlot végén mán felse vitte sehogy hanem ahogy bekapcsoltam rőgtőn ki is kapcsolt!
2011. dec. 18. 16:48
 10/14 anonim ***** válasza:
és ezen a gépen frissitgeted a biost ?
2011. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!