Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Furcsa fagyások! Két hete...

Furcsa fagyások! Két hete vettem egy számítógépet, a problémám az vele, hogy "furcsán" viselkedik. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Elindítom, fut minden frankón, aztán elkezdek játszani, egy játék van fenn, játszok, minden oké, kilépek elkezdek mást csinálni a gép fut tökéletesen, aztán elindítom újra a játékot és bumm fagy. Resettel tudom csak vissza hozni a gépet. Ez lenne a problémám. Tippjeim vannak (táp, videó kártya), de sajnos nem tudom megállapítani. A paraméterei: Gigabyte 970A-d3 alaplap, AMD FX-4100 Proci, Shappire Radeon 6670 1Gb videó kártya,4Gb DDR3 1333MHz-s ram,460-as táp. Ötleteket várok!?
2011. dec. 19. 20:39
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Igen, bizonyára akkor hardweres a gond, azt pedig nem lehet tudni látatlanba.
2012. jan. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Egy hónapnyi, szerelés után, ma kaptam vissza a gépet, a szervizben volt január 5.-e óta... Ott egyszer nem fagyott, pedig tesztelték napokon keresztül. Ma hazahoztam, bekötöttem, elindítottam, jól ment amíg fel nem tettem a Stalker nevű játékot, elindítottam, képernyő fekete lesz, a HUD látszik a játékban, majd vissza jön a kép, lépek kettőt, a kép teljesen fekete lesz, fagy... Kék halál is jött, amikor a 3Dmark11-et futtattam. Sajna nem tudtam képet menteni... Hétfőn vissza szervizbe...
2012. febr. 15. 20:20
 33/46 anonim ***** válasza:

Ezek szerint béna a szerviz. Mondták vagy mutatták hogy nekik nem fagy???? Próbáld másik hálózati csatira kötni.

Lehet hogy a konnektorral van gond. Ám nézd meg Everest-tel hogy mi hány fokos. Gondolom a VGA 90 :D

2012. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Mutatták, hogy náluk működik frankón, jáccottunk is, nem fagyott, a hálózati csatlakozókat már mindet megpróbáltam a házban, most az van, hogy tegnap vissza vittem és cserélünk VGA-t a hőmérsékleteket néztem, a kártya olyan 40-50 fok körül volt, a proci 50-60, szóval az nem olyan vészes, de tettem be egy házhűtő ventillátort, és a videókártya egy Vapor-X hűtéses cucc lesz moat benne szóval azzal nem lesz gond. Remélem így már üzemelni fog...
2012. febr. 21. 07:12
 35/46 anonim ***** válasza:
Akkor elvileg nem a hőmérséklet a gond. Mert az értékek normálisak. Egy haveromnál ugyanez volt a gond. Darabokra szedtem a gépházat, mert már más ötletem nem volt. És észrevettünk egy megfeketedett részt a táp alaplapi csatiján. Az volt a gond, hogy mikor terhelődött (játék), akk felmelegedett és nem volt kontakt. Másik táppal ezt már nem csinálta. Viszont már csak annyit ne mértek hogy náluk miért ment... Ha gyenge minőségű a táp, és olyan VGA van benne, ami nagy teljesítményű, a táp hírtelen terhelődésnek és melegedésnek van kitéve míg játszol. Nem a Watt számít hanem a minőség. Nekem egy FSP 250 W-os táp van benne, és még egyszer sem volt vele ilyen gond. Ha van rá lehetőség, ki kell próbálni egy másik táppal. Más ötletem sajnos nincs.
2012. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Alapból egy codogen 450-es volt benne, de az egy elég gyér táp... Most egy Npower 600W-os van benne, ez a márka volt az előző gépemben is elégedett vagyok vele, az alaplapon mindent megnéztem, kondikat, tranyókat, csatikat, mindent semmi külsérelmi nyom nem volt egyiken sem, se égés, se puposodás, se horpadás, még csak ki sem volt lazulva egyik vezeték sem, most VGA csere van, holnap hozom haza és majd meglátjuk, ha még mindig rosszalkodik akkor cserélem az alaplapot is, ha még akkor is akkor kidobom a francba :D... A házunk elektromos hálózatára is gyanakszom, szóval ha a gép teljes átnézése után is így viselkedik veszek egy szünetmentes tápot ami kiegyenlíti a hálózatról jövő jeleket, és sima szép szinusz jelet küld a tápomnak, sajna ez az "olcsóbb" megoldás, a ház elektromos rendszerét nem tudjuk felújítani :/ Remélem holnap jó hírekkel szolgálhatok :)
2012. febr. 22. 13:45
 37/46 A kérdező kommentje:
Vicces, de még mindig fagy... új null kiló méteres videó kártya és fagy... Bulletstorm nevű játékot futtattam kb 2 órán keresztül, tökéletesen futott, aztán elindítottam a Skyrimet és bumm fagyott... Aztán reset, Skyrim újra indul, csoda történt fut tökéletesen, egy órát futtatom kb, majd kilépek és indítom a ProStreet-et be se tölti a menüt már is fagy, videó kártya ventije pedig mint az állat felpörög:/ Hőmérsékeltek még mindig rendben :/
2012. febr. 23. 14:23
 38/46 anonim ***** válasza:
A ventiket lehet szabályozni. Lehet hogy azért megy állandóan, mert olyan volt az alapérték. Ha minden rendben, és az elmondottak alapján játék alatt műveli ezt, és ilyen tempóban, már csak egyre gyanakszom. A RAM-ra. Ha van rá lehetőséged, szedd ki az összeset, ha több van benne, majd tegyél bele másikat. Ha most pl 4 Gb van benne ugy hogy 2 db 2 GB-os, akk szedd ki mindkettőt, és kérj kölcsön a haverodtól minimum 2 GB-ot. Tedd bele. Ha ezzel is rossz, akk nem a RAM a hibás. Ilyenkor kell egy a tiedhez hasonló gép és onnantól kezdve minden egyes hardwert egyesével kipróbálni benne a procidtól egészen még a vinyóig is. Nem hinném hogy ki kell dobni az egészet. Sok lehet vele a munka, amit még én is unnék vele, de szerintem meg lehet csinálni. Ha a szervizben megy, akk neked is menni kell. Tudod mi kellene??? Jónéhány progi. Külön a vinyóra, VGA-ra, procira, RAM-ra stb, ami teljeskörű elemzést végez. Talán így megtudnád melyik hardwer huncutkodik. De az alapján amit mondtál, hogy indítod a játékot, és megy egy darabig, majd a másik indítása után már fagy, ez elvileg azt jelenti hogy megtelik a RAM, lehet hogy a RAM vége felé van egy hibás rekesz, amibe nem lehet tölteni és ezért fagy, mert a Win ezt nem tudja. Egy próbát megér.
2012. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Legközelebb vasárnap tudok buherálni a cuccal, mert melózom, most van benne 2x4Gb Ram az egyiket kiveszem, azt ami előbb volt benne és megnézem mit csinál az új rammal amit 2 hete vettem bele, az máik gyártótól való, és kiderül a dolog, tesztprogikat tettek fel a szervízben, azok szerint minden klappol... Kezdem nem szeretni a számítástechnikát... :P Amint megvan a próbálgatás jelzem az eredményt.
2012. febr. 24. 21:55
 40/46 anonim ***** válasza:

Oke. Amugy ne utáld meg a számítástechnikát. Mondjuk nekem könnyebb, mert ha ilyen gondom lenne, amit nem tudok magam megoldani, azt viszem apám tesójához. Szerelő az ipse. A PC-ktől az autókig mindent megjavít. Viszont ha nem lenne, már leálltam volna a gépekről. De tuti hogy meg lehet oldani a problémádat. Ám még annyit megnézhetsz hogy mikor lekapod az oldalát működés közben (fagyáskor), taperold végig a cuccokat, de csak száraz kézzel és ne érje a lábad a földet, mert akkor földelés lesz és zárlatol. Szóval az is lehet hogy valamelyik érzékelő kiégett, és nem pontos adatot ad. Pl lehet hogy a procit 50 fokosnak jelzi, de lehet hogy 90.

ezt le kell taperolni, lehet hogy valami nagyon forró. Ám kapd le az oldalát, állíts rá egy állványos ventilátort, lehet hogy akkor jó lesz... Ötletem sajna nincs sok. Remélem valahogy megoldódik a probléma.... :)

2012. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!