Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell felrakni a WIN7et...

Hogy kell felrakni a WIN7et egy üres új gépre?

Figyelt kérdés

Vettem egy gépet, ismerősöm oda adta a WIN7telepítőjét, és azt mondta majd megcsinálja. De, nem ért rá, és várnom kéne péntek-szombatig. Én meg türelmetlen vagyok, és meg akarom ma csinálni.


Mia teendő? Azt monta, elrontani biztos nem tudom.


Bekapcsolom a gépet, és utána mikre kell nyomkodni? Valaki leírná részletesen?


2011. dec. 20. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó esetben rakd be a cd-t,és elkezdi feltenni a fájlokat,aztán egyszercsak bejön a Windows telepítő,azt végigkattogatod,és ennyi...2 óra és kész...ha nem értesz hozzá,akkor ne állíts semmin,csak mindig nyomj továbbot...

bár én a helyedben megkérnék szakembert...esetleg segítek neten keresztül,ha van másik gép...és gondolom van,mert most is írsz valamiről...

2011. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Berakod a DVD-t a gépbe, és újraindítod. Ha szerencséd van, indításnál kiírja hogy booting from CD/DVD akkor nyomsz egy space-t.

Ha nem, akkor be kell menni a BIOS-ba (bekapcsolás után egyből DEL/F1), és a be kell állítani a boot sorrendnél, hogy CD-ről bootoljon először. Elment, újraindít.

Ezek után ha bejött a windows telepítője, ki kell választani, hogy melyik vinyóra akarod telepíteni. Érdemes előtte formázni is, persze csak ha nincs rajta adatod. Ezek után már tényleg csak a Tovább gombot kell nyomkodni és szépen feltelepül.

2011. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha meg már felment a win7,akkor van egy program,a TeamViewer,amit rettenetesen egyszerü beállítani,és akkor tudom azon keresztül irányítani a gépedet,és belőni rajt a dolgokat...a részleteket,de azok már csak ilyen finomságok...tudj netezni rajt,videókat nézni,flash player,esetleg java(pl.chat.hu hoz),meg hasonlók...
2011. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12:23 szerintem ha nem ért hozzá,és teljesen laikus,ne nyúljon a BIOS-ba...ott lehet a legeslegjobban és villámgyorsan elkúrni a gépet...nekem egyszer véletlenül sikerült,és egy informatikus kollégámnak fél napjába tellett kinyomozni,mi állítódott el...illetve mit állítottam el...szóval laikusként abba még véletlenül se nyúlj bele...pláne,ha nyomkodni-vel fejezed ki magad,meg ilyen hasonló,abszolut laikus szavakat használ a kedves kérdező...
2011. dec. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 P.O.C. ***** válasza:

Láss csodát:

[link]

2011. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tudor Vidor ***** válasza:

Lehet, hogy ez segít.


[link]

2011. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12:27, némi angol tudással és logikával kikövetkeztethető, hogy mit kell állítani. Nyilván nem a memória timingnál, és a CPU szorzónál kell keresni a boot sorrendet. Ennek ellenére igazad van, ha nagyon nem ért hozzá, inkább várja meg az ismerőst. De azért ne misztifikáljunk túl egy BIOS-t :)
2011. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És a BIOS az magától előjön, vagy D1-et kell nyomnom?
2011. dec. 20. 12:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Mármint F1-et!
2011. dec. 20. 12:34
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
És mi lenne ha olvasnál is??
2011. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!