Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI - DVI átalakító kábellel...

HDMI - DVI átalakító kábellel ugyanolyan a képminőség, mint sima HDMI kábellel?

Figyelt kérdés
HDMI kimenete van a laptopomnak, SOS monitort kell vennem, de csak DVI-set találok normális áron, és nem tudom, mennyire jó ez az átalakító kábeles megoldás. Köszönöm!
2011. dec. 21. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan olyan képe lesz, mivel mindkettő digitális.
2011. dec. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak hang nem lesz?
2011. dec. 22. 09:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért, olyan monitort veszel amin vannak hangszórók? Mert ennek csak akkor van jelentősége.
2011. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kérdésedből feltételezem, hogy nem a válasz:( Úgy képzeltem el, hogy a monitorhoz csatlakozik a hangfal, mert a laptop az audio out-on keresztül nem a videokártya hdmi audioját használja sajnos, hanem egy másikat, ami azt hiszem gagyibb. A laptop hangkártyája Conexant SmartAudio, a vidokártyáé Radeon Integrated HD audio controller: Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over HDMI with no additional cables required, Supports AC-3, AAC, Dolby TrueHD and DTS Master Audio formats.

Szemétség, hogy csak HDMI-n keresztül jön a hang..:(

2011. dec. 22. 18:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Az újabb integrált hangkártyáknak is teljesen korrekt hangja van. Mondjuk azt pont nem ismerem amit írtál, de a Realtek-ek simán jók.
2011. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A régebbi (4éves) laptopban nekem is Realtek volt és nagyon jó hangja volt,de ennek az újnak bárhogy állítgatom, olyan hang jön belőle, mintha valaki ráült volna a hangszórókra. Pedig Altec hangszóró van benne, de mégis ilyen. Ugyanazt a videot lejátszottam a két laptopon párhuzamosan ismerősöknek és ők is mondták, hogy az egyik olyan (az új), mintha zsebrádió lenne a régihez képest, pedig max hangerőn szólt mindkettő.
2011. dec. 23. 08:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne mtudom, lehet hogy ez pont egy ilyen szar hangkártya.

De DVI-vel nem tudsz hangot átvinni, szóval csak ez marad sajnos, hacsak nem akarsz költeni egy külső hangkártyára, de a jó minőségűek nem valami olcsók.

2011. dec. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha HDMI-s monitort veszek jack kimeneteset, abból a hang jobb lenne ugye? Az a nagy bajom, hogy összehasonlítani nem tudok egy DVI-set és egy HDMI-set (mert egyik sincs), viszont ha hozzáértők megerősítenék, hogy a HDMI-sből tuti sokkal jobb lenne a hang, akkor mindenképp azt vennék. Ha viszont alig van különbség, akkor felesleges lenne olyan sokat költeni rá. Mindenesetre köszi, hogy abban megerősítettél, hogy a képminőség ugyanolyan jó mindkettőnél az átalakító kábellel!
2011. dec. 23. 14:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy akartam írni, hogy a laptop hangja és a HDMI-s monitor hangja közötti különbség..
2011. dec. 23. 14:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Arról fogalmam sincs milyen hangja lehet HDMI-vel, nem hallottam még. De szerintem azzal mennél biztosra ha valakinél ki tudnád próbálni.
2011. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!