Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD6850 vs HD6870 vs HD6930?

Delusion kérdése:

HD6850 vs HD6870 vs HD6930?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A számítógépemet szeretném fejleszteni valahogy 2012 első negyedévében.

Amit tudok, "megmentek" a jelenlegi gépemből, tehát perifériákra, háttértárra nem gondoltam. Ezt találtam ki:

- Valami Gigabyte AM-3(+) lap (GA-970A pl.). Nem ragaszkodok a Gigabyte-hoz, de eddig semmi problémám nem volt vele (bár nem nagyon babrálok a gépemben).

- AMD Phenom II X4 955 3.2o GHz Black + speckó hűtés (a gyári tré)

- Kingston 8GB DDR3 1600 MHz RAM

- Valami 400-450W-os, ár/érték arányban jó táp.

A perifériák, optikai egység stb. ugye adott.


Már nagyon régóta nem követem a hardver híreket, és egyébként se vagyok valami "szaktekintély" a témakörben, emiatt a videókártya terén eléggé bizonytalan vagyok. Azt tudom, hogy ATi-t szeretnék (v. ma már AMD vagy 'mittomén mi a neve). A kérdésben található kártyákon gondolkoztam. Eléggé nyilvánvaló, hogy a HD6930 teljesít a legjobban, de eleve az sem biztos, hogy érkezik hozzánk belőle elegendő darab, ugye limitált széria meg az orosz/kínai piacra szánják. Ebből adódóan inkább a másik két kártyán gondolkoztam. Itt megint picit útvesztőben találtam magam: hosszú távra tervezek, sajnos nem tudom minden évben upgrade-elni a gépem. Emiatt ugye a 6870-re esne a választás valószínűleg. Na most jön a "csavar": én nekem annyi a célom, hogy a jövőben (legyen elkövetkezendő másfél év) kijövő játékok gond nélkül, közepes (esetleg magas) grafikával menjenek 1280*1024-es felbontásban. Lehet ósdi ma már a "19-es monitor, de nekem bőven elég még egy darabig. Tehát semmi 3200000000x-es anti aliasing, full hd ilyesmi nem játszana be. Azt a fülest kaptam több helyről, hogy inkább vegyek most egy 6850-t meg mellé egy SSD-t, mert ilyen szinte mindhárom kártya brutális teljesítményt nyújt.


Mit gondoltok? Nem igazán akarom elkapkodni a dolgot, mert nem vagyok olyan helyzetben, hogy félévente új VGA-t vegyek meg új architektúrákba ruházzak be. Tudom, vannak hasonló kérdések szerteszét a világhálón, de a helyzetem "specifikációja" miatt egy még specifikusabb választ kaphatok.


2011. dec. 25. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan felbontáson a HD6850 is nagyon jól fog menni. Persze a 6870 még jobb, de ha ilyen kis felbontáson játszol, és nem cél a csúcs grafika sem, akkor másfél évig elég lesz a 6850 is. SSD-t meg csak a rendszer alá érdemes venni egy 64GB-osat, azon sokat gyorsít.
2011. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az alaplap viszont ne Giga legyen, inkább Asus vagy MSI, jobbak.

Tép meg FSP Hexa 400W vagy Chieftec CTG400.

2011. dec. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mondja mindenki , hogy ne giga legyen.

Nekem a videókártya és az alaplap is giga.

Másfél éve egy rossz szavam sincs rá.

2011. dec. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: a giga másfél éve még perfekt márka volt.
2011. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán mert sz@r a supportja és a drága ETRON USB3(ez sajna van ASRock lapokon is elég gyakran) vezérlője is stb..

Szerinted hasra ütés szerűen utáljuk a gigát?

2011. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy igen másfél éve még elég jó volt, de a supportja akkor is egy rakás...
2011. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezt a gigás dolgot átgondolom még.
2011. dec. 26. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!