Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerntetek mért zúg hangosan...

Szerntetek mért zúg hangosan a processzor hűtő?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy 4 mgaos (amd phenom tmII X4 955 Black Edition) processzort. Ugye járt hozzá hűtő ami természetesen sokkal nagyobb, de hangosabb, ha játszok ugy zúg mint ha hűtő, ha pedig 2-3 óra után kikapcsolom a gépház oldala olyan meleg mint a frissen főtt húsleves fazekának széle. Nos valami jó választ szeretnék kapni, mert ugye ez a proci nem volt 100ft. A válaszokat előre is köszön Kellemes Ünnepeket:D
2011. dec. 26. 02:08
 1/10 anonim válasza:
100%

Azért mert a hűtő amit ahhoz a procihoz adnak egy rakás sz@r.

Azért lesz hangosabb mikor játszol mert nagyobb a hőméréséklet és a bios emeli a fordulatot.


Cseréld le a francba...


21F

2011. dec. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Átmeneti megoldás, ha nagyon gépfüggő vagy:

szerezz valami illékony anyagot, mondjuk benzin jó is. néha csepegtess a hűtőre egy kicsit. Mivel a párolgás hőt von el a környezettől, ezért nagyon hatékony hűtés ez. Viszont rengeteg hátránya van. Jól szellőztetett hely, vagy légzésvédő erősen ajánlott. Ellenkező esetben a játéknál jóval érdekesebb élményben lesz részed és a végén még rákapsz... :D :D :D :D :D

2011. dec. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

Mert nem elég nedves. Több előjáték kell, sok nyalással (attól jó nedves lesz), vagy síkosító. Ha minden ok, akkor utána már nem fog zúgni a hűtő. Ha, és a Black Edition miatt csak fekete óvszer használj.


Egyébként meg normális ember rendes témába teszi föl a kérdését, és processzort vesz, ami mint tudjuk INTEL, nem pedig ilyen amd bizbasz.

2011. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális proci az X4 955 is, de a gyári hűtőt sokan szidják. Ennyire meleg viszont nem lehet szerintem, hogy felforrósítsa a ház oldalát...ez vicc...vagy nagyon rosszul szellőzik a házad (illetve befűthet még a videokártya és a tápegység is, főleg ha magas szinten ki van használva...illetve ezek is zúgnak).

Egy új, normálisabb CPU hűtő biztosan jót tenne neki, illetve a házba is tegyél mindenképpen ventilátorokat, ha teheted.

Nekem mondjuk egy X4 945 példányom van (még C2-es) és 2db 12cm-es rendszerhűtővel meg egy Hyper 212+ hűtővel halk és hűvös is a gépezet (a hűtő bordái meg alig langyosodnak és a lefújt levegő sem fűti be a házat...a legnagyobb fűtő hatása nálam a videokártyának van, de az sem forrósítja fel a házat mert a 3db 12cm-es rendszerhűtő átszellőztet mindent).

Leírhatnád a teljes konfig milyenségét illetve feltölthetnél egy-két képet is a belvilágról...

2011. dec. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem sincs valami rendben..okés hogy szídják a gyári hűtőt de tényleg annyira forrónak nemszabadna lennie...nézdát mégegyszer az egészet...rézpaszta volt a procin?jól szellőzik a gépház?kivan nagyából portalanítva a gép?nézd meg a proci fordulatszámát is hogy mekkora rpm-el pörög. Ha nem értesz ilyesmihez akkor pedig hagyd a gyakorit és vidd el számítógépszervízbe ahol megoldják pár óra alatt pár ezer forintért:) de ha ottkérdezed meg akkor az is ingyen van:)
2011. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok a segítséget! Egyébként én arra gondoltam, hogy lehet h esetleg a táppal vana baj, hogy nem kap elég áramot a proci hűtő oszt azért iylen hangos. A gépház oldal melegségre kicsit túloztam nem olyan nagyon meleg csak egy kicsit. Am mi lenne ha visszatenném a 2 magos proci hűtőjét(kevés lenne a procinak?)? Meg ha nem csinálok vele semmit akkor lesz valami baja? Am köszönöm a gépbe való ventilátor ötletet, továbbra is kellemes ünnepeket:D
2011. dec. 26. 16:05
 7/10 anonim válasza:

Tápot kizárhatod, ez nem táp hiba...

Ha régen is AMD-d volt, eszedbe se jusson feltenni annak a hűtőjét. Vagy vegyél egy értelmes hűtőt (5-10k huf) vagy hagyd azt ami van. Ha veszel, passzívat ne vegyél.


21F

2011. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ár/teljesítményben, most ezt tudnám ajánlani:

[link]

Meg legalább 2 rendszerhűtőt vegyél mellé! Mondjuk ilyet (ha a házba befér 12cm-es hűtő is):

[link]

Ha nagyon szutyok a házad, nehezen szellőztethető, akkor legalább egy ilyenre/ilyesmire összespórolnék:

[link]


:)

2011. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De a régi hűtöm az jó volt, nem volt semmi baja, de azért köszi
2011. dec. 26. 19:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jó volt, de lehet, hogy kisebb teljesítményű és az is maxon fog pörögni a CPU meg jobban melegszik majd.
2011. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!