Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus notebook nem indul el 2...

Asus notebook nem indul el 2 RAM-mal, csak 1-gyel, de az bármelyik foglaltban lehet, ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Asus Z53J tipusú notebookom, 2 RAM-mal nem hajlandó elindulni, felpörög a venti illetve a led felvillan hogy áram alatt van, de se kép se hang.

Emiatt csak egy darab HP 1GB 2Rx8 PC2-5300S-555-12-F1 jelű modul van benne, 2 foglalatos a bővithetőség.

Ha egy RAM van benne és bármelyik foglalatban elindul a gép, de ha berakom a másikat már nem indul el, már cserélgettem a ramokat, hogy egyik jobb dolalt másik bal, és oda vissza, de semmi.

Ez mi lehet? kérlek segitsetek, mert igy csak 1GB rammal megy a win7 :S


2011. dec. 30. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, mindegyik rammal megy, csak a kettő együtt nem indul el? Ez mindig így volt, vagy egyszer csak előjött ez a hiba?
2011. dec. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Véégre valaki :D

Igy vettem a gépet, külön mindegyik rammal megy, de összesen kettővel nem hajlandó. Bisoban nem találtam olyat, hoyg esetleg tiltva lenne 2 memória kezelése :S

2011. dec. 30. 02:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan nem szokott lenni, de olyan igen, hogy két más típusú memória nem működik együtt. Érdemes lenne kipróbálni 2 másik modullal. ha így nem megy, akkor marad a single modul.
2011. dec. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban két egyforma modullal.
2011. dec. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen már egy harmadikat is kipróbáltam, de semmi :S csak és kizárólag 1-gyel hajlandó együttműködni :) pedig minden szempontból egyeznek a memóriák tipusai, csak a márka nem, de ugyanúgy kétoldalas és jellemzőre is stimmel mind :S de ha más nincs akkor marad egy benne viszont akkor már valami nagyobb kellene bele.
2011. dec. 30. 02:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Két más márkájú memória is okozhat ilyen gondokat, lehet, hogy más az időzítésük. Viszont ha egy modulra sikerülne becserélni őket egy kis ráfizetéssel, biztos a siker.
2011. dec. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!